profil

„Podróże są bogatym źródłem wiedzy i dostarczają ludziom wielu przeżyć"

poleca 85% 833 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Podróże są bogatym źródłem wiedzy i dostarczają ludziom wielu przeżyć"

Celem moich rozważań jest udowodnienie, iż podróże są źródłem wiedzy i dostarczają nam wielu ciekawych przeżyć. Może warto najpierw zastanowić się nad tym, czym właściwie są podróże. Dla niektórych są to dalekie wyprawy w nieznane, po to, aby przeżyć jakąś przygodę, aby przeżyć dreszczyk emocji. Dla innych podróże wiążą się z wyjazdami za granicę i poznawaniem odmiennych kultur. Zaś dla jeszcze innych jest to spędzenie wakacji z przyjaciółmi. Ja za to uważam, że do definicji słowa podróże pasują wszystkie powyższe określenia i wyprawa w nieznane, i wyjazdy za granicę, oraz wakacje z przyjaciółmi.
W dzisiejszych czasach w telewizji można zobaczyć wiele ciekawych programów podróżniczych. Jednym z takich właśnie programów jest serial podróżniczy „Boso przez świat”, w którym Wojciech Cejrowski zabiera nas do egzotycznych krajów, aby pokazać jak żyją tam ludzie. Cejrowski w odróżnieniu od innych podróżników jeździ do miejsc, które nie zostały jeszcze w pełni „ucywilizowane”. Pokazując nam w ten sposób jak radzą sobie ludzie bez prądu, światła, a czasami także i bieżącej wody. Uważam, że ten program jest bardzo ciekawy, i że zawiera wiele informacji, które mogą nam się przydać w przyszłości. Na przykład to jak postępować, gdy ukąsi nas jadowity wąż. Lub, jakie rośliny są niebezpieczne dla naszego zdrowia.
Kolejnym argumentem, jaki przytoczę w tej pracy jest to, że dzięki podróżom można przeżyć wiele ciekawych przygód. Najlepszym dowodem na to są jak się może niektórym wydawać najzwyklejsze wakacje spędzone w gronie znajomych. Podczas takich wakacji, które spędza się z plecakiem na plecach podróżując z miasta do miasta poznaje się wielu ludzi oraz ich kulturę. Jestem pewny, że wielu z dorosłych w młodzieńczych latach przeżyło taką przygodę.
Na zakończenie chce jeszcze dodać, że zwiedzając świat można zobaczyć wiele ciekawych miejsc, można poznać legendy związane z średniowiecznymi budowlami oraz inne ciekawe historie. W Grecji można zobaczyć miejsca związane z mitologią. Francja uważana za stolicę sztuki dostarczy nam wiele wrażeń oraz ciekawych informacji o artystach renesansu, baroku.... Jednakże uważam, że wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby poznać historię i kulturę jakiejś ludności. Można po prostu wybrać się do Krakowa z przewodnikiem, by poznać dość ciekawą historię naszego kraju. Na takiej wycieczce zobaczymy piękne budowle polskie, na przykład Wawel czy także Sukiennice. Dowiemy się także, że Kazimierz, który dziś jest dzielnicą Krakowa dawniej był odrębnym miastem, zamieszkiwanym przez ludność żydowską. Do dziś widać w Kazimierzu ślady kultury żydowskiej, z pewnością świadczy o tym odbywający się, co roku Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.
Sądzę, że udało mi się udowodnić, iż podróże są źródłem cennych informacji i dostarczają ludziom wielu niezapomnianych przeżyć.

UWAGA!

Praca służy jedynie jako wzór!

Teksty zawarte tutaj, prócz cytowanych, są moją własnością autorską i chroni je prawo autorskie zgodnie z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 roku (Dz. U. Z 1994r. Nr 24 Poz.83 ze zmianami).Proszę nie kopiować. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tylko za moją zgodą.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty