profil

Polityka ustępstw państw Europy Zachodniej wobec poczynań Hitlera.

poleca 84% 1924 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Państwami Europy Zachodniej, które miały bezpośredni wpływ na Ligę Narodów i wydarzenia w Europie była Francja i Wielka Brytania. To przede wszystkim te panstwa zobowiązane były czuwać nad przestrzeganiem postanowień traktatu wersalskiego. Okrzyknięte najsilniejszymi mocarstwami Europy był strażnikami pokoju .

Do przejęcia przez Hitlera władzy w Niemczech, Francja i Wielka Brytania bez większych zarzutów wypełniały swoje obowiązki wobec kontynentu. Jednak kiedy naziści zaczęli wysuwać pierwsze wymagania, zaczęły rodzić się kwestie sporne.

Europa panicznie bała się wojny, ponieważ pamiętała jak krwawo odbija się to na wszystkich narodach. Takie usposobienie pozwalało Niemcom na coraz więcej, co w późniejszym czasie zrujnowało postanowienia traktatu z Wersalu. Najpierw Wielka Brytania pozwoliła na stworzenie w Rzeszy Luftwaffe i Wehrmachtu, pod warunkiem, że nowa marynarka wojenna nie będzie większa niż 45% tonażu floty brytyjskiej. Później Niemcy bezkarnie remilitaryzowały Nadrenię i połączyły się z Austrią na co nie zareagowała Francja. Konferencja w Monachium była ogólną porażką Brytyjczyków i Francuzów. Przez poparcie dla działań nazistów, świat mógł zapomnieć o postulatach wersalskich i zacząć przygotowywać się do wojny.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata