profil

Agresywna polityka III Rzeszy w międzywojennej Europie

poleca 85% 283 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

.Duża część społeczeństwa niemieckiego nie uznała porażki Niemiec i założyła partię NSDAP, na czele której stanął Adolf Hitler. Partia była typowo faszystowskim ugrupowaniem, co charakteryzowało się m.in. terrorem wobec przeciwników politycznych. Po "wybiciu" wszystkich niebezpiecznych ludzi, Hitler stanął na czele Rzeszy Niemieckiej,aby odzyskać należną pozycję w Europie.

Do przejęcia przez Hitlera władzy w Niemczech, Francja i Wielka Brytania dbały o postanowienia traktatu wersalskiego i nie dopuszczały, aby Rzesza znów mogła się rozwijać. Jednak kiedy naziści zaczęli rządzić i wysuwać pierwsze wymagania, zaczęły rodzić się kwestie sporne.

Europa panicznie bała się wojny, ponieważ pamiętała jak krwawo odbija się to na wszystkich narodach. Takie usposobienie pozwalało Niemcom na coraz więcej, co w późniejszym czasie zrujnowało postanowienia traktatu z Wersalu. Najpierw Wielka Brytania pozwoliła na stworzenie w Rzeszy Luftwaffe i Wehrmachtu, pod warunkiem, że nowa marynarka wojenna nie będzie większa niż 45% tonażu floty brytyjskiej. Później Niemcy bezkarnie remilitaryzowały Nadrenię i połączyły się z Austrią na co nie zareagowała Francja. Konferencja w Monachium była ogólną porażką Brytyjczyków i Francuzów. Przez poparcie dla działań nazistów, świat mógł zapomnieć o postulatach wersalskich i zacząć przygotowywać się do wojny.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata