profil

Czy potrafimy jeszcze wypełnić myśli zawarte w ''Małym Księciu"?

poleca 91% 104 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

"Jeżeli mnie oswoisz będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie." Czy potrafimy wypełnić tę myśl? Moim zdaniem jak najbardziej tak, bo przecież gdybyśmy nie potrafili, nie byłoby przyjaźni ani miłości.
Co znaczy "oswoić"? Czy mamy rozumieć to dosłownie? Słowo "oswajać" znaczy tworzyć więzy, silne, często na całe życie, bo przyjaciela, ani ukochanej osoby nie można zmienić z dnia na dzień. Te uczucia powinno się pielęgnować, więzy międzyludzkie są bardzo ważne w naszym życiu. Myślę tak, ponieważ człowiek nie poradziłby sobie sam w smutku, w trudnej sytuacji. Potrzebna jest na druga osoba, abyśmy mogli się jej wyżalić, wypłakać albo przytulić, jednak musimy pamiętać, że ona również ma uczucia i także potrzebuje współczucia i oparcia w nas. Dlatego tak ważna jest przyjaźń i miłość.
"(...) Będziesz dla mnie jedyny na świecie." To bardzo prawdziwe stwierdzenie. Jeśli ktoś mówi nam "tego kwiatu, pół światu" to przyjmujemy to z pewnym oburzeniem i grymasem, ponieważ darzymy uczuciem tylko tą osobę na której nam zależy. Nie obchodzą nas pozostali ludzie, bo już znaleźliśmy swoją miłość czy przyjaźń. Nie traktujemy ich jako "kandydatów" na przyszłego przyjaciela lub sympatię, bo swe plany na przyszłość wiążemy z osobami, z którymi stworzyliśmy więzy.
Przykładem bezwarunkowej przyjaźni może być książka pt. "Kubuś Puchatek". Opowiada o grupie przyjaciół, która mimo swych codziennych obowiązków znajduje czas by spotkać się w swoim gronie. Oczywiście pojawiają się konflikty, jednak prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko.
Ostatnim argumentem potwierdzającym moją tezę jest utwór W. Szekspira pt. "Romeo i Julia". Miłość tytułowych bohaterów jest tak wielka, że nawet śmierć nie zdołała jej pokonać. Tych dwoje udowodniło, że prawdziwa, bezgraniczna i bezwarunkowa miłość może istnieć mimo wszystko. Szekspir powiedział, że "to największa siła świata mimo, że ciągle jest atakowana."
Sądzę, że udało mi się udowodnić, iż twierdzenie : "Jeżeli mnie oswoisz będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie." jest nadal aktualne. Wierzę też, że nie straci ono swojej wartości dla przyszłych pokoleń.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty