profil

Charakterystyka Zenka Wójcika

poleca 85% 107 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zenek wójcik jest głównym bohaterem powieści "Ten obcy" napisanej przez Irenę Jurgielowiczową. W bardzo młodym wieku Zenek przeżywał śmierć matki. Po tym wydarzeniu było mu coraz ciężej, ponieważ był wychowywany przez ojca alkocholika, kóry nie okazywał mu żadnego uczucia i jakiegokolwiek zainteresowania.

Dzieci pierwszy raz zobaczyły Zenka pod drzewem w ich tajnym miejscu. Wyglądał na niezadbanego, ponieważ miał zapadnięte policzki, ktore rzucały się w oczy przez jego wynędzniałą twarz. Na sobie posiadał starą, poniszczoną kurtkę i wymięte spodnie. Spodobał się on Uli, bo zauważyła, że jest on wysoki, szczupły, ciemnowłosy i ma ładne szerokie brwi.

" Ten obcy " był zamknięty w sobie, małomówny.. Nie ufał ludziom. Trudno było wydobyć z niego jakiekolwiek informacje. Jednak był ambitny, jego celem było odnaleźć wujka.

Zenek był inny od wszystkich , lecz mimo to chciał naprawić swoje błędy. Wędrówką wykazał się odwagą i samodzielnością. Zmienił sie na lepsze, nabrał zaufania do ludzi, stał się uczciwy, a aby oddać Uli pieniądze postanowił przawcować u jednego z rolników.

Moim zdaniem Zenek miał ciekawy charakter, może nie był idealny, ale mimo to miał coś w sobie. Współczuję mu, że nie miał matki ani kochającej rodziny. Jednak poznał przyjaciół i swoją miłość- Ulę, którzy okazywali mu uczucie.

:)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta