profil

Czy internet stwarza zagrożenie?

poleca 85% 576 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Długo zastanawiałam się nad tym czy internet stwarza zagrożenie dla jego użytkowników i stwierdziłam, że jest to nieodzowny element naszego życia który posiada wiele plusów jak i minusów. Postaram się je przedstawić w kilku w augmentach.
Po pierwsze prowadzi do uzależnienia. Zbyt długie surfowanie po internecie powoduje zanik procesu socjalizacji. Brak kontraktu z innym ludźmi, utrudnia późniejsze utrzymywane znajomości.Może również powodować wiele chorób oczu jak i kręgosłupa. Długie siedzenie przed ekranem komputera ogranicza aktywność fizyczną i wypoczynek na świeżym powietrzu.Po trezcie jesteśmy narażeni na różnych ludzi którzy mogą chcieć nas wykorzystać.W sieci jesteśmy w pełni anonimowi, a co za tym idzie również bezkarni.
Znajdują się tam różne strony, fora i ludzie o złych lud nieprzyzwoitych intencjach.
Z drugiej strony jeśli ktoś rozważnie korzysta z internetu, nie stwarza on dla niego zagrożenia.Daje wiele możliwości i ułatwia życie. Zakupy czy płacenie rachunków to jedne z nich, ale tez dostęp do źródeł wiedzy jakimi są słowniki c czy encyklopedie.
Sądzę, że internet jest dość przyjaznym źródłem i nie powinien stanowić zagrożenia, gdy korzysta się z niego " z głową".

gim nr 25 w Zabrzu.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta