profil

"Nasze życie jest ciągłą walką" - rozprawka

drukuj
poleca 85% 528 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Nikt nigdy nie powiedział, że nasze życie będzie łatwe. Ciągle spotykamy się z przeciwnościami losu, z którymi musimy sobie radzić. Dążymy do tego aby nasze życie było takie jakie sobie wymarzyliśmy. Nie zawsze nam się to udaje, ponieważ pojawiają się problemy, z którymi musimy walczyć, albo wygramy, albo przegramy.
Uważam, ze życie bez przeszkód byłoby zbyt proste. To właśnie trudne chwile sprawiają, ze odnajdujemy wielką siłę w sobie. Problemy, które pojawiają się w naszym życiu są pewnym rodzajem próby, a my musimy walczyć i dążyć do pełni szczęścia. Ciągle walczymy o lepsze jutro, o to aby życie było czymś pięknym.
Niestety nie zawsze jest tak jak chcemy. Pojawiają się przeciwności losu, a my chcąc czy nie chcąc musimy walczyć z tym co nas boli. Czasami śmierć bliskiej osoby, kogoś kogo kochaliśmy pojawia się tak niespodziewanie i zmienia całe nasze życie. Lecz musimy sobie z tym radzić, ponieważ taki właśnie jest los każdego człowieka. To jest walka, którą wygramy albo przegramy. Takie jest po prostu życie.
Mogłabym tu także podać przykład rodziny patologicznej. Np. małżeństwo, które nie radzi sobie z życiem często szuka zapomnienia w alkoholu, nie zważając na uczucia dzieci i swoich bliskich.Oni starają się o lepsze jutro, lecz w taki sposób, który rani innych. Nie potrafią walczyć o lepsze życie, zamykają się w sobie i nie starają się aby coś w życiu osiągnęli. To jest właśnie przykład przegranej walki, lecz nigdy nie jest za późno aby coś zmienić.
Odniosę się także do przykłady wziętego z literatury. Oprę się na lekturze "Antygona". Młoda dziewczyna walczyła o szczęście dla brata w świecie zmarłych. Aby to osiągnąć potrafiła nawet poświęcić własne życie dla dobra bliskich. Walczyła nie tylko z przeciwnościami losu, ale także z królem, który tak podle zachował się w stosunku do niej i jej ukochanego brata. Nie można powiedzieć, że Antygona tą życiową walkę przegrała, ponieważ osiągnęła to do czego dążyła.
Kolejnym argumentem potwierdzającym słowa Eurypidesa : " Nasze życie jest ciągłą walką", będzie fakt, iż nasze życie tylko i wyłącznie zależne jest od nas. Często musimy podejmować decyzje, które będą wpływały na nasze dalsze życie. My sami decydujemy jak je przeżyjemy. W każdych okolicznościach walczymy o to, aby nasze życie było czymś pięknym, tym o czym marzymy.
Podsumowując moją wypowiedź potwierdza fakt, że "nasze życie jest ciągłą walką. Przeciwności, które pojawiają się na naszej drodze do szczęścia powinny tylko nas motywować i dodawać nam sił do dalszej walki. Tylko od nas zależy jak będzie wyglądało nasze życie i czy odnajdziemy właściwą drogę. My decydujemy czy przejdziemy przez nie szczęśliwie.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi