profil

Czy warto czytać książki?

drukuj
poleca 85% 105 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Czy warto czytać książki?

Książka jest wielkim przyjacielem człowieka.
Moim zdaniem z całą pewnością warto czytać książki. Na potwierdzenie mojego zdania postaram się przytoczyć kilka przykładów, dzięki którym mam nadzieję zachęcę innych do czytania.

Warto czytać, ponieważ ludzie, którzy czytają są mądrzejsi. Co do tego nie ma wątpliwości. Czytanie sprawia, że człowiek staje się jeszcze bardziej inteligentny. Poszerza swoje horyzonty, dzięki czemu na tą samą sprawę potrafi spojrzeć z różnych perspektyw.
Czytanie książek wzbogaca słownictwo. Większe słownictwo pomaga w opisywaniu swoich myśli czy uczuć. Ludziom często zdarza się, że coś chcą powiedzieć, ale nie wiedzą jak to ubrać w słowa.
Dzięki czytaniu ćwiczymy pamięć i wyobraźnię. Czytając opisy tworzymy własne filmy i obrazy, łączymy nową wiedzę z tym co już znamy. To gimnastyka dla mózgu, bardzo przydatna przy nauce.
Ponadto, czytanie niweluje stres. Na mnie czytanie działa bardzo uspokajająco. Pomaga wyciszyć i zrelaksować się.
Poza tym, czytanie pomaga w pisaniu. Przydaje się to w szczególności przy pisaniu wypracowań, rozprawek i esejów.
Bardzo istotnym czynnikiem jest fakt, że czytanie jest tanie. Wiele książek można dostać za darmo lub za małe pieniądze. W bibliotekach można znaleźć naprawdę wartościowe książki. Poza tym można wymieniać się książkami z przyjaciółmi i znajomymi.

Podsumowując moje rozważania na temat przydatności czytania książek przytoczę sentencję Stanisława Stochela, która w sposób trafny i bardzo prosty potwierdza moje rozważania:
„ Książka otwiera bramy wielkiego i ciekawego świata,
staje się powiernikiem i serdecznym doradcą
kształtującym naszą osobowość i nasz światopogląd.
To właśnie ona mówi o tym jak najpiękniej,
jak najmądrzej i jak najodważniej przejść przez życie”.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi