profil

Porównanie cech Achillesa i Hektora w pojedynku

poleca 83% 1029 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem doszło do konfrontacji wewnętrznych uczuć bohaterów. Hektor bał się przeciwnika, jednak honor nie pozwalał mu nie stawić Si do walki. Boski bohater przybył w zbroi zamordowanego Patroklesa. Podstęp Ateny dodał mu pewności siebie. W czasie pojedynku Hektor powoływał się na bogów i błagał o uszanowanie jego zwłok po śmierci.

Achilles natomiast był pewny zwycięstwa. Był wspaniale przygotowany do pojedynku. Jego doskonałą włócznię porównywano do „gwiazdy wieczornej”. Achilles od początku szydził z Hektora. Do udziału w pojedynku kierowała go żądza zemsty. Szybkonogi bohater chciał pomścić śmierć przyjaciela, Patroklesa. Achilles ekspresywnie wyrażał emocje.

Wyzywał Hektora, mówił, że jego ciało rzuci na pożarcie psom i sępom. Jego słowa wyrażają okrucieństwo. Achillesa cechuje zbyt duża impulsywność. Ukazuje się jako mściwy i bezwzględny morderca.

Hektor natomiast potrafi przebaczać i prosić o przebaczenie. Poświęca własne życie dla ojczyzny. Waleczność i znakomite posługiwanie się bronią to jedyne cechy wspólne łączące bohaterów.

Podoba się? Tak Nie
Gramatyka i formy wypowiedzi