profil

Brak tolerancji równy jest konfliktowi

poleca 85% 176 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

19 październik 2008 rok
Drodzy zgromadzeni !
Zebraliśmy się tutaj aby udowodnić ze. Na samym początku każdy z nas powinien zastanowić się co to jest tolerancja . Tolerancja nie oznacza akceptacji czyjegoś zachowania czy poglądów. Wręcz przeciwnie, tolerancja to poszanowanie czyichś zachowań lub poglądów mimo że nam się one nie podobają.
Czy jesteśmy tolerancyjni ? Sadze ze nie i pewnie każdy z nas to zauważa . Dzisiejszy swiat jest niesprawiedliwy dla miejszosci rasowych , społecznych itd. Itp. . Najwięcej aktów przemocy wynika na tle religijnym. Każdego dnia w transmisjach telewizyjnych obserwujemy skutki morderczych aktów w Iraku , Izraelu i strefie gazy. We współczesnym świecie zrodziło się zjawisko terroryzmu. Jest to akt bestialskiej przemocy którego nikt się nie spodziewał. Od 2002 roku namnożyło się przykładów: wieże w Nowym Jorku , metro w Madrycie, metro i autobusy w Londynie, Turcja i Egipt... Przykładów nie tolerancji na tle rasowym także jest wiele. Wciąż trwa walka o władze i przywództwo między rodowymi mieszkańcami czarnymi a białymi RPA. W wielu państwach Afryki walczą między sobą plemiona, które chcą sprawować władze na swoim terenie. Prowadzi to do brutalnych mordów na ludności cywilnej olbrzymich strat materialnych. Czasami może się zadrzyc tak ze ludzie w danym państwie sa tolerancji ale władze lub ustrój w nim panujący zaprzeczają wszystkim ludzkim poglądom jakie reprezentuje dany naród.
Wszyscy jesteśmy równi . Nie ma gorszych lub lepszych ludzi sa tylko ludzie którzy uważają się za lepszych. Jak powiedział Albert Einstein ,,Najważniejszym rodzajem tolerancji jest tolerancja okazywana jednostkom przez społeczeństwo i państwo. (...) Gdy państwo staje się wartością nadrzędną, a jednostka zostaje sprowadzona do roli posłusznego narzędzia w jej ręku, wszystkie wyższe wartości zostają zaprzeczone.’’ Uważam ta myśl za słuszna . Sadze tez ze powinniśmy postępować starać się według niej postępować.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta