profil

Charakterystyka Anieli Kowalik "Kłamczucha".

drukuj
poleca 83% 513 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Aniela Kowalik jest główną bohaterką książki ''Kłamczucha” Małgorzaty Musierowicz.
16 letnia dziewczynka chodzi do liceum poligraficznego w Poznaniu. Na stałe mieszka w Łebie, ale w pogoni za Pawełkiem zamieszkała w Poznaniu. Jej matka nie żyje, a ojciec jest rybakiem dalekomorskim.
Aniela miała różowe policzki, nos spory i zawadiacki. Wyraz jej ust wskazywał na temperament wybuchowy i daleki od łagodności. Jej czarne włosy kończyły się krótkim, ściągniętym gumką, grubym warkoczem. Wcielając sie w rolę Franciszki Wyrobek, potrafiła ubrać się odpowiednio. Utapirowała włosy w wieżę, ubrała stare ciuchy Tosi. Stary, niemodny już żabot, jaskrawo niebieskie spodnie i czółeńka na wysokim obcasie.
Dziewczyna często kłamała, czasem aż nadmiernie; wskazuje na to wiele rzeczy m.in. Okłamanie Tosi, iż nie przydzielono jej internatu. Jest także spontaniczna, bo ni dawała się zaskakiwać. Wymyślała coraz to lepsze kłamstwa. Miała także talent aktorski, dostając rolę Hamleta w przedstawieniu. Była pomysłowa wcielając się w rolę Franciszki Wyrobek. Według mnie, Aniela nie była odpowiedzialna, iż zostawiła Mamerciątka w domu bez opieki. Egoistyczna; można to wywnioskować z braku zaangażowania w poszukiwanie zaginionych Mamerciątek.
Anielka nie jest wzorem godnym naśladowania, ale i tak ją lubię.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
16.2.2012 (17:49)

oj tam oj tam to wszystko bzdury. Rzeczywiście są błędy ale ja muszę napisać charakterystykę pesymistyczną i się nadaje. dzięki pozdro . na pewno się przyda. :) ;)

7.10.2011 (13:05)

LoL! To już sama napiszę lepsze :/
Kasia

14.12.2009 (15:04)

Taa.. dużo błędów.. np. ma 15 lat! Liceum Poligraficzno-Księgarskie! No i powturzenia ;/Dam 2 ;/