profil

Internet to jeden z najważniejszych wynalazków XX w.

poleca 84% 797 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Internet jest to powszechnie znana globalna sieć komputerowa łącząca komputery na wszystkich kontynentach. Powstał w U.S.A w 1969r. początkowo do celów militarnych, w 1984r. naukowych, a w 1990r. Internet stał się powszechnie dostępny. Do Polski dotarł z 3 letnim opóźnieniem. Choć jest to „młody” wynalazek w porównaniu np. do telewizji czy radia to z każdą chwilą przysparza sobie wielu zwolenników. Najbardziej popularną usługa internetową jest World Wide Web (WWW),

Internet ma mnóstwo Zalet, między innymi. :
- szybką komunikację.
- szybkie zakupy.
- Ułatwia znalezienie pracy.
- Robienie przelewów.
- Dostarcza wielu informacji, i ułatwia edukację.
- Umożliwia ściąganie plików czy filmów.
- Dostarcza rozrywki, dzięki stronom z grami, filmami, i tematami plotkarskimi.

Nie wolno zapominać, że internet, oprócz zalet, ma także mnóstwo wad, np.:

- przy ściąganiu plików z Internetu można w łatwy sposób ściądnac wirusa, którego usunięcie może nas nie tylko sporo kosztować, ale także może to spowodować utratę danych
- po zainstalowaniu niektórych aplikacji i uruchomieniu ich zostajemy zasypani niepożądanymi reklamami
- rozwój hackerstwa: hakerzy mogą bez naszej najmniejszej świadomości włamywać się do naszego systemu i nie tylko przeglądać nasze pliki ale również sprawdzać jakie strony odwiedzamy w Internecie.
- Dorośli wiedzą, że nie powinni podawać nieznajomym swoich prywatnych danych, jednak inaczej bywa z dziećmi. Nie zawsze wiedzą, że ktoś, kto podaje się za ich rówieśnika w cale nim nie jest.
To tylko jedne z niewielu wad korzystania z Internetu. Ale myślę, ze teraz kiedy istnieje, jest ludziom bardzo potrzebny, i niewielu zrezygnowało by z niego z własnej woli.
Tylko zastanawia mnie czasem, do czego dążymy. Ludzie z natury są bardzo leniwi, ale gdy przybywa coraz wiecej wynalazków typu Internet, Pogłębia się ludzka wada, która z każdą rzeczą ( ułatwiająca życie) jest coraz silniejsza.

Wiem że praca jest krótka, ale nie miałam czasu napisac więcej ;)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Rozkład materiału