profil

Uzasadnij słowa Alberta Einstein'a "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia"

poleca 84% 115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Słowa Alberta Einstein'a "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" mówią nam o bezinteresownej pomocy, jaka może nam okazać każdy człowiek. Również my sami możemy pomóc innym, nic na tym nie tracąc, a co więcej, możemy nawet zyskać. Niektórym wydaje się, że aby komuś pomóc, musimy wydać ogromną ilość pieniędzy, której nie posiadamy. Tymczasem, nie tylko pieniędzmi możemy pomóc, nasz czas jest równie cenny.
Fundacja "TVN nie jesteś sam" prowadzona przez panią Bożenę Walter, pomaga wielu potrzebującym rodzinom, oraz szpitalom. Pomoc ta jest bardzo ważna, ponieważ wielu ludzi straciło już nadzieję na lepsze życie. Wystarczy wysłać jednego SMS-a, a już możemy poczuć się lepiej, ponieważ spełniliśmy dobry uczynek.
Co roku w styczniu odbywa się zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla szpitali dziecięcych. Pomysłodawcą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest pan Jurek Owsiak, który co roku zachęca ogromne rzesze ludzi do współpracy. Jeden dzień w roku po wszystkich miastach i wsiach chodzą wolontariusze z puszkami i identyfikatorami. Jedyną zapłatą, jaką dostają, to zaświadczenia z zebraną ilością pieniędzy i wydrukowanymi z drugiej strony podziękowaniami od pana Owsiaka.
Wielu ludzi zgłasza się, aby zostać wolontariuszami, ponieważ chcieliby pomagać starszym lub chorym osobom. Ta bezinteresowna pomoc jest ważna dla wielu chorych. Dla jednych oznacza, że nie muszą już być same, że mają przyjaciół, a dla drugich świadomość, że są dla kogoś ważni, mają dla kogo żyć.
Albert Einstein był bardzo mądrym człowiekiem. Dla wielu osób stał się inspiracją, a jego słowa mottem życiowym. W życiu kierują się jego wypowiedzią, starając się dowieść innym, że są warci, aby żyć.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta