profil

Jak warto promować Polskę za granicą?

poleca 84% 1269 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Promowanie Polski jest dość drażliwym tematem, ponieważ można by tylko wytykać błędy i wszystko to co nie zostało zrobione, ale też i niedokończone. Bardzo ciężko jest znaleźć odpowiedni sposób, który będzie niesamowitą, a zarazem cudowną receptą na promowanie Polski w świecie. Trudne jest wymyślenie takiego pomysłu, lecz chyba trudniej jest znaleźć odpowiednią osobę, która jak siłacz wymyśli, wypromuje i przede wszystkim utrzyma pomysł na spójną promocję Polski, a wraz z nią wszystkich Polaków.

Polskę można promować na różne sposoby. Polska żywność jest bardzo dobrą reklamą dla kraju. Wystarczy pojawienie się polskich przedstawicieli na Międzynarodowych Targach. Warto również pokazać nasze narodowe potrawy takie jak bigos czy pierogi, albo naszego góralskiego oscypka. Przez to ludzie ze świata poznają trochę kuchni polskiej.

Bardzo dobre jest również promowanie turystyki. Przecież w naszym ojczystym kraju mamy zarówno morze jak i góry,a przede wszystkim gospodarstwa agroturystyczne, które mogą zachęcić cudzoziemców do przyjazdu. Na przykład w Tatrach jest największy w Polsce wodospad Wielka Siklawa, Morskie Oko, Czarny Staw i wiele innych ciekawych atrakcji. Zakopane jest bardzo dobrze nastawione na turystów polskich jak i zagranicznych.

Do Polski może przyjeżdżać wiele turystów zza granicy ze względu na dużą ilość zabytków z ciekawymi historiami i legendami jak na przykład Zamek Królewski. Mogą poznać przez to trochę historii polskiej, ale też i swojego kraju.

Literatura polska jest mało znana na świecie, lecz bardzo ciekawa. Nasi pisarze jak Jan Kochanowski czy Adam Mickiewicz niestety nie są bardzo dobrze znani na całym świecie, mimo iż w swych utworach pięknie opisują swe odczucia, przyrodę, a nawet bliskie im osoby. Na podstawie niektórych książek kręci się filmy, które później oglądają ludzie z innych narodów i większość z nich nie wie, że dany film jest oparty na polskiej książce. Warto również wspomnieć, że wielu polskich pisarzy tak jak Wisława Szymborska dostało nagrodę Nobla.

We wszystkich wyżej wymienionych przykładach można zastosować różnego rodzaju reklamy na przykład telewizyjne czy radiowe. Można założyć strony internetowe. Lecz najlepszą reklamą dla Polski jest nasza kultura. Osoby wyjeżdżające z Polski chcący aby nasz kraj był dobrze spostrzegany przez inne narody powinni być mili w stosunku do innych, tolerować ich religię i obyczje. Bo przecież liczy się pierwsze wrażenie, a jeśli jakiś cudzoziemiec zobaczy polaka, który zachowuje się okropnie i jest arogancki do innych to od razu opinia jego opinia na temat polaków i całego narodu spadnie w dół. Lecz jeśli taka osoba będzie miła i życzliwa to oczywiście, że opinia na temat Polski będzie wyższa I lepsza.

Myślę, że nie ważne jest to, jak promuje się Polskę za granicą, lecz ważne jest to czy wynik jest pozytywny. Najważniejsze by zawsze wychodziło to jak najlepiej i z dobrym rezultatem dla Polski.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty