Nie pamiętasz hasła?Hasło? Kliknij tutaj
Zbyszko wybrał się bna polowanie niedzwiedzia, bo Maćko czuł się coraz gorzej.Zbyszko gdy usłyszał szelest schował się za drzewo.Gdy usłyszał już, że niedzwiedz się zbliża wyskoczył za drzewa.Zbyszko wbił z poteżną siłą widły w piersi zwierzęcia....
Zbyszka . Chciałabym być JAgienką , bo to dobra dziewczyna. Jest zarówno piękna, jak i mądra, inteligentna. Potrafiła należycie zachować się w każdej sytuacji. Czytając książkę, niecierpliwie czekałam na jej dalsze losy. Myślę, że każdy mężczyzna
Którą panną chciałabym być? (Danusią czy Jagienką ?) Mając do wyboru, którą panną chciałabym być Danusią czy Jagienką musiałam się naprawdę długo zastanawiać. Żadna z nich nie jest wyraźnie gorsza
nieśmiała, niezaradna. Te cechy nie równają się ze śmiałością, wesołością i wielką zaradnością panny ze Zgorzelic. Myślę, że bardziej lubię Danusię, lecz uważam, że jednak wolałabym być Jagienką
prześliczny i szczery uśmiech. Rzadko, kiedy pozwalała sobie na łzy. Jagienka podobała mi się i nie tylko z urody, chociaż była bardzo piękna „wszystko w niej było piękne i wysmukla postawa, i szerokie
DANUSIA- dzieweczka z dworu księżnej Anny Danuty, córka Juranda. Miała na głowie wianek, włosy jasne rozpuszczone, była piękna porównywana do aniołów, sukienka niebieska i dobrze dobrane czerwone