profil

Politologia

Szczegóły kursu

Tematyka:Politologia/ Stosunki międzynarodowe

Tryb: Stacjonarne

Rodzaj:Studia I stopnia

Opis zajęć


NOWA MATURA
O kolejności przyjęć decyduje lista rankingowa. Ranking kandydatów zostanie ustalony na podstawie wyników uzyskanych na egzaminie maturalnym. W postępowaniu kwalifikacyjnym będą uwzględniane punkty z następujących przedmiotów:- języka nowożytnego obowiązkowego – punkty uzyskane w części pisemnej j egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym – max. 200 pkt.- historii – punkty uzyskane na poziomie podstawowym i rozszerzonym – max. 200 pkt. wiedzy o społeczeństwie – punkty uzyskane na poziomie podstawowym i rozszerzonym max. 200 pkt.

Jeśli kandydat nie zdawał na maturze, któregoś z wyżej wymienionych egzaminów, otrzymuje za ten egzamin 0 punktów, ale może starać się o przyjęcie na studia.
Na studia, w ramach ustalonego limitu miejsc, przyjęci będą kandydaci z najwyższą liczbą punktów procentowych uzyskanych za wyżej wymienione przedmioty.

Uwaga: Biorąc pod uwagę sposób doboru przedmiotów na maturze, możliwe są dwie sytuacje: albo zdający wybierze jako przedmiot obowiązkowy historię, a jako dodatkowy wiedzę o społeczeństwie, albo WOS będzie wybranym przedmiotem obowiązkowym, a historia dodatkowym. Obie te sytuacje traktowane są jednakowo.

STARA MATURA

Kandydaci ze ,,starą maturą” zdają ustne egzaminy wstępne z historii oraz wiedzy o społeczeństwie i współczesnych stosunkach międzynarodowych. Podczas egzaminu kandydaci losują 2 zestawy pytań. Każdy z nich zawiera dwa pytania. W pierwszym zestawie będzie jedno pytanie z historii Polski i jedno pytanie z historii powszechnej (od XVIII w.). Drugi zestaw będzie zawierał po jednym pytaniu z wiedzy o społeczeństwie oraz ze współczesnych stosunków międzynarodowych. Lista pytań egzaminacyjnych znajduje się na stronach internetowych Instytutu Politologii (www.politologia.uni.wroc.pl).
Nota końcowa z egzaminu wstępnego jest średnią ocen uzyskanych z egzaminu z historii oraz z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie. W postępowaniu kwalifikacyjnym brani są pod uwagę tyko ci kandydaci, którzy uzyskają co najmniej ocenę dostateczną z każdego egzaminu. Egzamin punktowany będzie w skali od 2 do 5.Jeżeli kilku kandydatów uzyska tę samą średnią, a przyjęcie ich wszystkich spowodowałoby przekroczenie limitu miejsc na dany rok, to o kolejności przyjęć decydują dodatkowe kryteria: 1) wyższa ocena z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie na egzaminie wstępnym oraz 2) wyższa średnia ocen na świadectwie maturalnym z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Kandydaci na studia stacjonarne, którzy na egzaminie wstępnym uzyskają średnią ocenę co najmniej 3.0, a nie zostaną przyjęci z powodu braku miejsc, będą mogli uczestniczyć w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia niestacjonarne bez konieczności ponownego zdawania egzaminu wstępnego, jeśli wyrażą taką wolę przed dniem rozpoczęcia egzaminów na studia niestacjonarne. Kandydaci nie zakwalifikowani na studia niestacjonarne we Wrocławiu z powodu braku miejsc, mogą ubiegać się o przyjęcie bez egzaminów na studia niestacjonarne w Miliczu.

Limit miejsc zostanie podzielony proporcjonalnie między kandydatów ze stara i nową maturą, przystępujących do postępowania rekrutacyjnego.

  • Czas trwania: 3 lata
  • Data rozpoczęcia: 2015-01-31 23:00:00
Kontakt

ul. F.Joliot-Curie 14
50-383 Wrocław

+48 071 343 67 12, 375 22 37
+48 071 343 67 12

Opcje dodatkowe

Odwiedź stronę WWW