profil

Międzynarodowe stosunki gospodarcze

Szczegóły kursu

Tematyka:Politologia/ Stosunki międzynarodowe

Tryb: Niestacjonarne (wieczorowe), Niestacjonarne (zaoczne)

Rodzaj:Studia I stopnia

Opis zajęć

Specjalność przyszłym przedsiębiorcom zapewnia rozumienie zasad i procedur, odnoszących się do regulowania rynku europejskiego oraz funkcjonowania Unii Europejskiej, jako złożonego systemu wielopoziomowego i wielozadaniowego, w którym uczestniczą administracje szczebla międzynarodowego, krajowego i regionalnego, przedsiębiorcy prywatni i publiczni oraz organizacje pozarządowe. Studenci uzyskują również głęboką wiedzę o dostosowaniach polskiej gospodarki, które dokonały się na rynku dóbr, usług, kapitału i pracy. Na specjalności ocenia się stopień zaawansowania procesów integracyjnych w polskiej gospodarce oraz wzrost konkurencyjności. Analizy obejmują oddziaływanie polityk – handlowej, spójności ekonomicznej i społecznej, konkurencji, wspierania rozwoju technologicznego i innowacyjności, pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom, transportowej i społecznej. Ważny zakres wiedzy przekazywanej na Specjalności stanowi problematyka makroekonomiczna dostosowań gospodarek krajów członkowskich do kryteriów Unii Gospodarczej i Walutowej, zwłaszcza w sektorze usług finansowych, polityki walutowej i monetarnej oraz finansów publicznych.

Obszary tematyczne studiów z wybranymi przedmiotami. Celem studiów jest przygotowanie studentów do samodzielnego zrozumienia i umiejętności analizowania mechanizmów określających efektywność funkcjonowania podmiotów gospodarczych na rynku europejskim.

Program studiów składa się z trzech bloków tematycznych zarówno na studiach pierwszego stopnia (licencjackich) jak i studiach drugiego stopnia (magisterskich).

Wiedza podstawa – Podstawy międzynarodowych stosunków gospodarczych, Makroekonomia, Mikroekonomia, Integracja Europejska, Polityka Gospodarcza, Matematyka i Statystyka.

Wiedza o charakterze kierunkowym. Zarys Prawa Handlowego Międzynarodowego, Prawo Wspólnotowe Gospodarcze, Podstawy Zarządzania w Biznesie Międzynarodowym, Polityki Unii Europejskiej.

Wiedza o charakterze specjalistycznym. Jednolity Rynek Europejski, Koniunktura Gospodarcza, Polityka Konkurencji, Biznes Plan i Elementy Analizy Ekonomicznej, Polityka Innowacyjna i Strategie Rozwoju Innowacyjnego, Polskie Przedsiębiorstwo na Rynku Europejskim (cła i procedury celne), Zamówienia Publiczne w Prawie Wspólnotowym, Przedsiębiorcy Jako Beneficjenci Funduszy Strukturalnych, Funkcjonowanie Unii Gospodarczo-Walutowej.

Metody nauczania i forma prowadzenia zajęć

Wykłady, seminaria dyplomowe i magisterskie prowadzone przez wybitnych specjalistów.
Interaktywne ćwiczenia i konwersatoria.
Laboratoria komputerowe.
Indywidualne konsultacje.
Profil absolwenta Specjalność jest adresowana do przeszłych menedżerów i przedsiębiorców, działaczy gospodarczych, przedstawicieli instytucji rządowych i samorządowych. Absolwenci Specjalności posiadają

wiedzę z zakresu ekonomii międzynarodowych stosunków gospodarczych, funkcjonowania Unii Europejskiej i rynków europejskich,
potrafią opracowywać strategię działań przedsiębiorstw w sytuacjach kryzysowych,
są przygotowani do pracy na stanowiskach operacyjnych, analitycznych i menedżerskich w przedsiębiorstwach współpracujących z zagranicą
powinni znać dwa języki europejskie (poza rodzimym), zalecana jest biegła znajomość języka angielskiego
znają źródła i sposoby budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw na rynku europejskim
są przygotowani do rozpoznawania mechanizmów zmian integracji europejskiej, rozumienia zasad funkcjonowania instytucji Unii, rozumienia celów, zasad i instrumentacji polityk wspólnotowych.
Absolwent Specjalności jest w stanie:

rozpocząć własną dzielność gospodarczą oraz konkurować na rynku europejskim
prowadzić dzielność gospodarczą w zakresie doradztwa funkcjonowania przedsiębiorstw na rynku europejskim
pracować w wielokulturowych zespołach zadaniowych
budować więzi kooperacyjne na rynku wewnątrz europejskim
dokonywać analiz koniunktury gospodarczej na rynku europejskim
ubiegać się o środki pomocowe UE oraz zabezpieczyć prawidłową realizację projektu.



  • Opłata: sem. 2400zł, mies. 480zł
  • Data rozpoczęcia: 2015-01-31 23:00:00
Kontakt

ul. Komandorska, 118/120
53-345 Wrocław

+48 71 36 80 100
+48 71 36 72 778

Opcje dodatkowe

Odwiedź stronę WWW