profil

Charakterystyka Gilberta Blythe

poleca 76% 1623 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Gilbert Blythe to chłopiec, który ma 14 lat. Chodzi do szkoły razem z Anią, Dianą i innymi 11- latkami, gdyż przed trzema laty jego ojciec bardzo zachorował i musiał wyjechać do Alberty, aby się nim zaopiekować. Ponadto Gilbert dokucza wszystkim dziewczynkom i żartuje z nich, ale każda z dziewczynek się o to nie gniewa. Wyjątkiem była Ania.

Jest wysoki, ma kręcone włosy i piwne oczy. Jego usta zdobi złośliwy i łobuzerski uśmieszek. Nie jest przyzwyczajony, aby któraś z dziewczynek go ignorowała. Jego bystre spojrzenie przyciągnie każdego wzrok, ponieważ Gilbert potrafi przekonywać ludzi. Jest szczupły i zgrabny.

Gilbert jest osobą, która wiele zrozumiała dzięki Ani. Zmądrzał i spoważniał. Poza tym cechuje go inteligencja, zdolność, ambicja. Jest bardzo, bardzo przystojny. Spodobało mu się w Ani wyjątkowość, tylko nie wiedział, jak jej to przekazać i nazwał ją "marchewka", co spowodowało, że ta wrażliwa osóbka znienawidziła go. Chłopak ten popełnił wiele błędów, ale zależało mu, aby je naprawić. Chciał pogodzić się z Anią, gdy spostrzegł, że jego przyjaźń do niej przerodziła się w puste uczucie, puste dla Ani, nie dla Gilberta. Dostał medal w seminarium za bardzo dobre wyniki w nauce.

Był uczciwy i jak każdy chłopak nie lubił przyznawać się do błędów, ale dla Ani był na to gotów.

Moim zdaniem Gilbert zachował się po dżentelmeńsku i takiego zachowania życzę wszystkim chłopcom. Nie jestem zadowolona tylko z tego, że zbyt krótko trwało ich pogodzenie. Powinno skończyć się bardziej romantycznie (jak Ania zwykła mówić).

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
28.2.2011 (16:06)

takie se

11.1.2011 (21:00)

Charakterystyka jest na Poziomie przedszkolaka, w środku cech znajduje się, że jest przystojny O_O, całość zawiera właściwie mało sensu... Po "że" nie ma przecinka ... Jagbym był nauczycielem dałbym za takie coś 2.

4.1.2010 (14:05)

dzięki nie musz robić zadania

Materiał opracowany przez redakcję

Czas czytania: 1 minuta