profil

List do koleżanki z swojej klasy

5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 26.9.2019 (17:01) - przydatność: 67% - głosów: 6
Odpowiedzi
sciagaxd123
26.9.2019 (17:05)
Droga/i ...
Witam cię bardzo serdecznie. Dawno nie widzieliśmy się. Szczerze mówiąc zapomniałam/em już jak wyglądasz. Będziemy musieli się zobaczyć.
Co tam u Ciebie słychać? Jak w szkole? U mnie jak na razie bardzo dobrze. Nie chcę się chwalić, ale mam same 4 i 5. Ostatnio w szkole mieliśmy dyskotekę. Było super! A w Twojej szkole też była dyskoteka? Nie mogę się już doczekać wiosny. Mam już dość zimy, ciągle ten śnieg i śnieg.
Będę kończył/a. Pozdrawiam cię bardzo gorąco, całuje ...
komentarze
sciagaxd123 26.9.2019 (17:06)

jak by co u mnie już pada śnieg XDDD

Przydatne rozwiązanie? Tak Nie
Si_M_Si
26.9.2019 (18:31)

Zacznij od prostego i wesołego powitania np. Cześć Nika!
Zależy też o czym chcesz napisać list. Możesz opowiedzieć jej o fajnym serialu, albo ciekawej książce. Jeśli chcesz zrób krótki lecz treściwy opis tej rzeczy (załóżmy książki).
Możesz jej polecić autora. Ok, mamy już treść listu teraz tylko zasady pisania listów. Na początku piszesz krótki wstęp (2 lub 3 linijki tekstu), później jest ,, rozwinięcie '', w którym jest większość treści listu. Na samym końcu jest zakończenie, które jest podsumowaniem całego listu. Pod zakończeniem piszesz : Pozdrawiam Hela! albo Przesyłam buziaki Hela!
Pod pożegnaniem możesz napisać PS czyli post scriptom, którym możesz dodać coś od siebie. Pisanie dobrego listu zajmuje ok. 30-40 min..
Mam nadzieję, że moje rady były pomocne. ;)
Przydatne rozwiązanie? Tak Nie