Tematyka:Języki obce
Tryb: Stacjonarne
Rodzaj:Kursy językowe
W kursach mogą brać udział wszyscy powyżej 5 roku życia. Podstawowym kryterium stosowanym przy naborze słuchaczy jest dotychczasowy stopień opanowania języka, określany na podstawie testu kwalifikacyjnego. Z testu zwolnione są osoby, które deklarują brak wcześniejszego kontaktu z językiem. Po napisaniu testu kursanci są dzieleni na następujące grupy:
-gr 0 - beginers - poczatkująca
-gr A - elementary - podstawowa
-gr B - pre-intermediate - średnio-zaawansowana
-gr C - intermediate - zaawansowana
-gr D - upper-intermediate - zaawansowana wyższa
-gr E - advanced - najwyżej zaawansowana (FCE)
Cykl pracy podobny jest do roku szkolnego i obowiązują te same zasady jak w placówkach oświatowych. W czasie roku szkolnego prowadzony jest dziennik lekcyjny i na koniec roku wydawane są świadectwa ukończenia poziomu kursu.
Szkoła nasza przygotowuje słuchaczy do zdawania międzynarodowych egzaminów w British Council, które niosą ze sobą pewne uprawnienia, m. in. prawo do nauczania. Sprawy te regulują ustalenia MEN.
Odrębne ustalenia dotyczą również egzaminów wstępnych do Niepublicznego Kolegium Języków Obcych. Warunki rekrutacji ustalają dyrekcje wymienionych placówek. Nasza szkoła językowa wpisana jest do ewidencji Kuratorium Oświaty od początku istnienia spółki pod nr KO.III-021/106/97/SK.
ul. Reymonta 4
18-400 Łomża
+48 86 216 93 91
+48 86 216 93 91