Tematyka:Pedagogika/ Edukacja
Tryb: Niestacjonarne (zaoczne)
Rodzaj:Studia I stopnia
staniesz się zaradnym, kreatywnym specjalistą w zakresie aktywnej, skutecznej pracy z i dla drugiego człowieka. Będąc naszym absolwentem będziesz człowiekiem renesansu w XXI wieku, należycie przygotowanym do zachodzących zmian. Zorientuj się na sukces!
Nasz Absolwent będzie innowacyjnym, aktywnym kreatorem życia społecznego w swoim lokalnym środowisku. Posiadając wiedzę (filozoficzną, socjologiczną, psychologiczną) i praktyczne umiejętności (komunikacja interpersonalna proaktywna, rozwiązywanie konfliktów, mediacje) będą skutecznie poznawać istotę ludzkich zachowań i procesów społecznych. Zdobędzie nowoczesne informacje o najnowszych i najskuteczniejszych trendach współczesnej pracy socjalnej (tj. ekonomia społeczna). Absolwent naszej pracy socjalnej będzie potrafił: dokonywać diagnoz, stosować metody, techniki i środki interwencji oraz ewaluacji podejmowanych działań, służących rozwiązywaniu problemów (tj. np.: zdobywanie środków utrzymania, kompensacja dysfunkcjonalności rodziny, radzenie sobie z niepełnosprawnością, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i patologii społecznej, nieprzystosowania społecznego i uchodźstwa). Wykładowcy – praktycy z wieloletnim stażem pracy stworzą szansę na zdobycie umiejętności najbardziej oczekiwanych w pracy z klientem w sytuacji pomagania: mediacje, interwencję kryzysową, rozwiązywanie konfliktów, wzmacnianie samoskuteczności i samozaradności.
Absolwent będzie umiał rozwiązywać problemy w obszarach rzeczywistości społecznej, w których potrzebna jest profesjonalna pomoc – gdy występuje niewydolność w funkcjonowaniu społecznym min. z powodu: ubóstwa, sieroctwa, przemocy w rodzinie, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, starości, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu, narkomanii, przestępczości, trudności w przystosowaniu do życia po opuszczeniu zakładu karnego, migracji oraz uchodźstwa. Miejsce pracy nasz absolwent stworzy sobie sam zdobywając niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i prowadzenia własnej firmy. Będzie mógł również znaleźć zatrudnienie w: regionalnych ośrodkach polityki społecznej, powiatowych centrach pomocy rodzinie i ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, domach pomocy społecznej, jednostkach organizacyjnych do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu, ośrodkach wsparcia, placówkach dla bezdomnych, alkoholików i narkomanów, zakładach karnych, ośrodkach dla uchodźców, organizacjach pozarządowych
ul. Sienkiewicza 9
90-113 Łódź
+48 042 664 66 66
+48 042 636 55 32