Tematyka:Humanistyczne
Tryb: Stacjonarne
Rodzaj:Studia I stopnia
Kierunek historia proponuje 2 specjalności:
- nauczycielską,
- turystykę międzynarodową.
Specjalność nauczycielska daje kwalifikacje do nauczania historii w szkołach podstawowych i gimnazjach. Turystyka międzynarodowa ze względu na wprowadzenie do programu 2 kursów zawodowych – na pilota wycieczek i przewodnika po regionie – przygotowuje do pracy w tych zawodach.
Absolwent historii to humanista wyposażony w rozległą wiedzę o przeszłości, naukach społecznych, kulturze, sztuce, demografii i statystyce. Znajdzie on zatrudnienie m.in. jako nauczyciel, pracownik kancelarii, instytucji naukowych i kulturalnych, dziennikarz, archiwista, muzealnik, przewodnik turystyczny, menedżer i animator kultury, pilot wycieczek.
Oferujemy m.in. doświadczoną kadrę dydaktyczną (UJ, UMCS, KUL, IPN), stypendia, uczestnictwo w objazdach naukowych i rajdach turystycznych oraz bogate życie towarzysko - kulturalne.
ul. Tymona Terleckiego 6
37-700 Przemyśl
+48 16 678 37 90
+48 16 678 94 69