profil

Wpływ narkotyków, alkoholu i nikotyny na organizm człowieka.

drukuj
satysfakcja 50 % 136 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Justyna Osińska klasa IIa

Wpływ narkotyków, alkoholu i nikotyny na organizm człowieka.

Celem moich rozważań jest udowodnienie, że alkohol, nikotyna i narkotyki BARDZO ŹLE WPŁYWAJĄ NA ORGANIZM CZŁOWIEKA!!!!!!!!! Używki te po prostu niszczą ludzi kawałek po kawałku, stały się problemem tysięcy ludzi i bardzo częstym tematem w naszej szkole i nie tylko.
Nasi rodzice sprawdzają, pytają, kontrolują,?lecz wielu z nas igra z ogniem. Fajki, prochy, alkohol. Duża część społeczeństwa-ta mająca naście lat jednak bagatelizuje, ostrzeżenia. Biorą, bo nie chcą zostać wyśmiani, odizolowani od ?grona bardzo dobrych przyjaciół?. Ludzie zrozumcie używki mogą zabić!!!!!!!!!!
Jeśli ktoś nie wierzy, niech posłucha

Gdy palisz, wiesz, co wtedy dzieje się z Twoim organizmem? Nie?
o Po pierwsze: śmierdzi Ci z gęby! Zresztą nie tylko śmierdzisz cały, Twoje ubrania, plecak itp. Nie pomogą Ci najlepsze miętowe gumy do żucia, super odświeżacze powietrza, płyny do płukania. TY PO PROSTU ŚMIERDZISZ!!!!
o Po drugie: masz krosty i to znacznie więcej niż Twoi niepalący rówieśnicy. Twoja cera staje się żółta i szybciej się starzejesz, dostajesz dużo zmarszczek. Pomyśl, czy Twoja sympatia chciałaby się zadawać ze ?staruszkiem????
o Po trzecie: masz żółte zęby, bardzo często łapiesz próchnicę, a Twój dentysta ma pełne ręce roboty.
o Po czwarte: Twój głos zaczyna być nieprzyjemny, skrzeczący.
o To jednak nic w porównaniu z tym co dzieje się wewnątrz Twojego organizmu!!!!!! Zużywają się oskrzela i płuca. Często łapiesz wszelkiego rodzaju infekcje, gorzej przebywasz choroby.

Gdy pijesz alkohol, wiesz co dzieje się z Twoim organizmem? Nie?
o Masz problemy z trawieniem, wymioty, kac, bóle brzucha. Twoja wątroba staje się ZUŻYTA!!!!!
o Pijani są bardzo skłonni do popełniania przestępstw
o Pijane dziewczyny stają się ?chętniejsze? do seksu, a pijani chłopcy mogą chcieć to wykorzystać!! Na imprezach z tzw. ?dopalaczami? dochodzi do gwałtów, nawet gwałtów zbiorowych i niekoniecznie chcianych aktów seksualnych, których żałuje się po?fakcie. Wykorzystana w ten sposób dziewczyna ma skrzywioną psychikę i nigdy już może się nie wygrzebać z takiego bagna!!! A wszystko przez ALKOHOL!!!!!!!!!!

Gdy bierzesz narkotyki, wiesz, co ci grozi????? Nie??
o Halucynacje, omamy, zmęczenie, niedospanie, problemy psychiczne, kłopoty w domu.


o I PO WOLI WCIĄGASZ SIĘ W NAŁÓG!!!!!!!!!!!!!
o Potem najczęściej spadasz na samo dno, zaczynasz zadawać się z marginesem społeczeństwa, niedługo sam nim się stajesz. Bierzesz coraz mocniejsze narkotyki, posuwasz się do kradzieży, prostytucji byleby tylko mieć ?kochaną białą śmierć?!!!!!!!!!!
o Tracisz swoich znajomych, kolegów i w końcu Twoi przyjaciele nawet ci najlepsi, na których zawsze mogłeś liczyć odchodzą. Czasami zwalasz całą winę na nich, że to przez nich, bo oni Cię zostawili nie trwali przy Tobie do końca. Przyjaciele zawsze będą chcieli Ci pomóc, ale jeśli Ty nie będziesz chciał skończyć z narkotykami- nie wytrzymają odejdą, a Ty zostaniesz sam. Będziesz miał tylko ?BIAŁĄ KOCHANĄ ŚMIERĆ?. Będziesz kroczył tą najgorszą drogą-drogą dążącą do ŚMIERCI!!!!!!!!!!!!!!
o Koło ratunkowe- różne ośrodki, domy pomocy narkomanom, MONAR, ale jeśli TY naprawdę nie będziesz chciał wygrzebać się z tego bagna NIKT CI NIE POMOŻE!!
o BEZ KOŁA RATUNKOWEGO ?ŚMIERĆ!!!!.

Psychologowie twierdzą, że najłatwiej uzależnić się od czegoś, co daje iluzję lepszego świata, pozwala zapomnieć o problemach codziennego życia, o nauce. Po prostu o wszystkim tym, co Ci nie pasuje, przeszkadza. Pozornie te warunki spełniają narkotyki i alkohol. A papieroski zdaniem niektórych uspokajają po ciężkim dniu spędzonym w szkole, pozwalają odreagować stres. Zwykle zaczyna się bardzo niewinnie. Jeden papieros, bo akurat koledzy palili i nie wypadało odmówić, wypalony z ciekawości, szpanu. Od jednego kieliszka alkoholu czy niewielkiej ilości narkotyku. Młody organizm zaczyna się niestety przyzwyczajać to tych niebezpiecznych używek. Kiedy dealer, czy kumpel z podwórka zapewnia Cię, że będziesz mógł z tym skończyć, kiedy tylko ?dusza zapragnie? jest okropnym kłamstwem?!!
Najgorsze są jednak skutki tych ?dopalaczy?. Prochy, papierosy i alkohol dla młodego, rozwijającego organizmu są zabójcze!!!!!!!
Chciałabym przytoczyć TRAGICZNE STATYSTYKI.
Na świecie palenie każdego roku rozpoczyna około 2-2,5 ml ludzi. Z czego 90 procent to nastolatki, w dodatku coraz młodsze. W wielu krajach Europy w nałóg wpadają dzieci w wieku 11-12 lat!!!!!!
(Niestety i ja spotkałam się z takimi przypadkami. Do tej pory nie mogę zrozumieć jak taki mały nastolatek może palić? Czy robi to dzięki swoim starszym kolegom?).
Natomiast po narkotyki sięgają ?młodzi gniewni? w wieku 14-24 lat. Z badań wynika, że najmłodsza młodzież sięga po substancje wziewne(23 procent pacjentów w wieku do 15 lat trafiło na leczenia z ich powodu), starsi (16-19 lat 38 procent) po amfetaminę.
Źródło: Ogólnopolskie badania ankietowe ?Substancje Psychoaktywne- Postawy i zachowania? zrealizowane przez Krajowe biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii w 2002 roku.

Alkohol i młodzież
71% polskiej młodzieży w wieku 11-15 lat próbowało napojów alkoholowych (w 20 % 11-latków).
Do picia wina przyznaje się 44% 15-letnich chłopców i 42% ich rówieśniczek.
Około 60% 15-letnich chłopców i 44% dziewczyn w tym wieku przyznaje się, że przynajmniej raz w życiu byli pijani.
Upijają się też 13-latki. Raz w życiu zdarzyło się to 30% chłopców i 20% dziewczyn.
Do upicia się w roku 2002 przyznało się około 60% 15-latków i ponad 75% 17-latków.
Źródło: Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Mimo wszystko, ja uważam, że młodzi ludzie potrafią się opamiętać i bardzo głośno krzyknąć: MÓWIĘ NIE NAŁOGOM!!!!! JA NIE BIORĘ, NIE ZABIJAM SIEBIE, NIE NISZCZĘ SOBIE I INNYM ŻYCIA!!!!!!!!!!!


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
3.4.2011 (20:27)

Na serio niezla praca

18.4.2009 (21:04)

uważam że to co napisałaś jest super.powinien to przeczyta kazdy zanim sięgnie po papierosa alkohol czy NARKOTYK...!!!!!!!!

6.12.2011 (17:48)

uważam że to co napisałaś jest super.powinien to przeczyta kazdy zanim sięgnie po papierosa alkohol czy NARKOTYK...!!!!!!!!

13.3.2010 (00:47)

barbi_blondi0909 dziekuję :) A praca pisana jeszcze w gimnazjum...

Formy wypowiedzi