profil

/

Zadania Prace

Największe rzeki i jeziora świata

drukuj
satysfakcja 54 % 1535 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jezioro

Azja - Morze Kaspijskie - Największe jezioro na świecie - 376 000 m kwadr.
Ameryka Północna - Jezioro Górne - 82414 m kwadrat
Afryka - Jezioro Wiktorii - 68800 m kwadrat
Europa - Jezioro Ładoga - 18400 m kwadrat
Ameryka Południowa - Jezioro Maracaibo - 14343 m kwadrat
Australia - Eyre - 9500 m kwadrat

Rzeki

Ameryka Południowa - Amazonka - Najdłuższa rzeka świata - 7025 km
Afryka - Nil - 6671 km
Azja - Jangcy - 6380 km
Ameryka Północna - Mackenzie - 4240 km
Europa - Wołga - 3530 km
Australia - Darling - 2739

Rów Mariański - 10911 m głębokości


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (18) Brak komentarzy
23.2.2012 (18:42)

A czy największą rzeką Ameryki Północnej nie jest Missisipi?

4.9.2011 (21:20)

Dla odpowiedzi na poniższe pytania odpowiadam . Największe jezioro to "Morze Kaspijskie" .

30.8.2011 (11:22)

Jest zamkniętym akwenem co nie zmienia faktu że jest przez niektórych nazywane "Syberyjskim morzem"

11.7.2011 (16:00)

Z tego co pamiętam to Bajkał nie jest największym jeziorem.Za to jest najgłębszym zamkniętym akwenem.

6.6.2011 (15:01)

bo ja napisalam ze Bajkał a pani mi przekresiła i ja nie wiem bo wszyscy pisza ze bajkal :/ ??



Zadania z Geografii
justys11010 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt Dzisiaj 10:08

Scharakteryzuj wybraną prze siebie roślinę uprawiana w klimacie gorącym i wilgotnym.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Fakov0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt wczoraj o 14:26

Potrzebuje zadan z tych stron !!!!!! STRONY 42-43 46-47 50-51 54-55 58-59 66-67 z tej cwiczeniowki

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

h4x0r0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 23.4.2015 (23:04)

Witam potrzebuję pomocy, ma problem z takim zadaniem. Skreśl te spośród podanych niżej wyrażeń, które nie dotyczą mapy topograficznej. duża...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

redwazka1 rozwiązane zadanie
Geografia 200 pkt 23.4.2015 (12:11)

Wiatry lokalne Ameryki Północnej i ich wpływ na gospodarke

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150
Rozwiązuj

justys11010 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 21.4.2015 (17:26)

Na dowolnym przykładzie omow przyczyny i skutki erupcji wulkanicznych na swiecie

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.