profil

/

Zadania Prace

Największe rzeki i jeziora świata

drukuj
satysfakcja 54 % 1524 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jezioro

Azja - Morze Kaspijskie - Największe jezioro na świecie - 376 000 m kwadr.
Ameryka Północna - Jezioro Górne - 82414 m kwadrat
Afryka - Jezioro Wiktorii - 68800 m kwadrat
Europa - Jezioro Ładoga - 18400 m kwadrat
Ameryka Południowa - Jezioro Maracaibo - 14343 m kwadrat
Australia - Eyre - 9500 m kwadrat

Rzeki

Ameryka Południowa - Amazonka - Najdłuższa rzeka świata - 7025 km
Afryka - Nil - 6671 km
Azja - Jangcy - 6380 km
Ameryka Północna - Mackenzie - 4240 km
Europa - Wołga - 3530 km
Australia - Darling - 2739

Rów Mariański - 10911 m głębokości


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (18) Brak komentarzy
23.2.2012 (18:42)

A czy największą rzeką Ameryki Północnej nie jest Missisipi?

4.9.2011 (21:20)

Dla odpowiedzi na poniższe pytania odpowiadam . Największe jezioro to "Morze Kaspijskie" .

30.8.2011 (11:22)

Jest zamkniętym akwenem co nie zmienia faktu że jest przez niektórych nazywane "Syberyjskim morzem"

11.7.2011 (16:00)

Z tego co pamiętam to Bajkał nie jest największym jeziorem.Za to jest najgłębszym zamkniętym akwenem.

6.6.2011 (15:01)

bo ja napisalam ze Bajkał a pani mi przekresiła i ja nie wiem bo wszyscy pisza ze bajkal :/ ??



Zadania z Geografii
sitarczyk1234567890 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 24.1.2015 (13:37)

Chaakterzyuj poazaprzyrodnicze czyniki lokalizacji przemyslu-podaj przyklady zaplecze naukowo badawcze infrastuktura technuczna  szybka...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Aleksand120 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 22.1.2015 (20:19)

Wyjaśnij oddziaływanie ciał niebieskich oraz ruchów Ziemi na litosferę, atmosferę, hydrosferę, biosferę i pedosferę. Wykonaj rysunek układu...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Szczenioo0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 21.1.2015 (19:25)

WYMIEŃ CZYNNIKI WYSTĘPOWANIA BIOSFERY NA ŚWIECIE proszę o odpowiedź w kilku myślnikach i możliwie jak najszybszą gdyż pracę muszę oddać na jutro ..

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Natka87650 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 20.1.2015 (18:29)

Oblicz temperaturę powietrza na najwyższym szczycie świata (Mont Everest).Jeśli na wyżynie Tybetańskiej jest +5C.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

2blizniaki0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 18.1.2015 (13:54)

Czas słoneczny miejscowy

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.