profil

satysfakcja 54 % 1515 głosów

Największe rzeki i jeziora świata

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Jezioro

Azja - Morze Kaspijskie - Największe jezioro na świecie - 376 000 m kwadr.
Ameryka Północna - Jezioro Górne - 82414 m kwadrat
Afryka - Jezioro Wiktorii - 68800 m kwadrat
Europa - Jezioro Ładoga - 18400 m kwadrat
Ameryka Południowa - Jezioro Maracaibo - 14343 m kwadrat
Australia - Eyre - 9500 m kwadrat

Rzeki

Ameryka Południowa - Amazonka - Najdłuższa rzeka świata - 7025 km
Afryka - Nil - 6671 km
Azja - Jangcy - 6380 km
Ameryka Północna - Mackenzie - 4240 km
Europa - Wołga - 3530 km
Australia - Darling - 2739

Rów Mariański - 10911 m głębokości


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (18) Brak komentarzy zobacz wszystkie
23.2.2012 (18:42)

A czy największą rzeką Ameryki Północnej nie jest Missisipi?

4.9.2011 (21:20)

Dla odpowiedzi na poniższe pytania odpowiadam . Największe jezioro to "Morze Kaspijskie" .

30.8.2011 (11:22)

Jest zamkniętym akwenem co nie zmienia faktu że jest przez niektórych nazywane "Syberyjskim morzem"

11.7.2011 (16:00)

Z tego co pamiętam to Bajkał nie jest największym jeziorem.Za to jest najgłębszym zamkniętym akwenem.

6.6.2011 (15:01)

bo ja napisalam ze Bajkał a pani mi przekresiła i ja nie wiem bo wszyscy pisza ze bajkal :/ ??



Zadania z Geografii
Nieaktywny
Geografia 10 pkt wczoraj o 11:46

Wyjasnij dlaczego gorne granice wiecznie zielonych lasow mieszanych sa wyżej położone w andach niz w himalajach]

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 200 pkt 23.10.2014 (18:38)

W warszawie (52*N 21*E) jest godzina 15:10 czasu slonecznego. Oblicz ktora godzina czasu slonecznego i strefowego jest w 3 miejscowosciach na...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 100 pkt 23.10.2014 (18:33)

W warszawie (52*N 21*E) jest godzina 15:10 czasu slonecznego. Oblicz ktora godzina czasu slonecznego i strefowego jest w 3 miejscowosciach na...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 10 pkt 22.10.2014 (16:50)

Pomocy.Cwiczenia swiat bez tajemnic kl2 str 31,32,33

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Geografia 10 pkt 21.10.2014 (20:56)

Planeta nowa 1. Ćwiczeniówka od strony 50. Jak najwięcej zadań.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.