profil

Streszczenie mitu o "Wojnie trojańskiej".

drukuj
satysfakcja 61 % 793 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Wojna trojańska trwała dziesięć lat.Najsławniejszym wojownikiem był Achilles,jeden z siedmiu synów Tetydy i Peleusa.
Wojna ciągnęła się się i pogarszała nastroje.Achilles pokłucił się z dowódcą greków,królem Agamemnonem i opuścił pole bitwy.
Grecy zostali odepchnięci przez księcia Trojii,Hektora.
Przyjaciel Achillesa,Patroklos,włożył jego zbroję i przeprowadził atak,lecz nie był on tak mężny jak Achilles i Hektor zabił go.
Parys pomścił śmierć Hektora,trafiając w bezbronną piętę Achillesa zabijając go.
Pózniej zginął również Parys trafiony strzałą eolejskiego łycznika.
Dzięki postępowi wymyślonemu OdyseuszowiTroja w końcu upadła.
Grecy ogłosili,że zaniechają dalsze walki.Następnie zbudowali wielkiego drewnianego konia jako dar dla Ateny i pozostawili pod murami Troji i odpłyneli.
W nocy,kiedy Trojanie spali,grecy ukryci wewnątrz pustego konia,otworzyli bramy miasta i wpuścili grecką armię.
Grecy,wymordowali mieszkańców,zbużyli miasto i odzuskali Helenę.
W ten sposób wojna zakończyła się :P


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (7) Brak komentarzy
20.11.2011 (19:20)

Ogarnij ortografię ;o.
' Pokłucił ' ;oo
Szok -.-' Troszkę żałosne to jest <3.

3.11.2011 (15:56)

to jest niepokolei to raz a dwa to zalowe ale sie okarze

2.10.2011 (13:35)

gÓWNO , IE BRAC TEJ PRACY BO CO Najwyzej 3 bd . pomineła wiele faktów .

9.2.2011 (18:27)

To nie trzyma się kupy

29.1.2011 (18:30)

dzięki temu odrobiłem zadanie domowe z Polskiego :-)

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.