profil

Rola kobiety we współczesnym świecie.

drukuj
satysfakcja 71 % 92 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W dzisiejszych czasach, dawne, lecz nadal w pewnym stopniu aktualne stereotypy określające kobietę jako płeć słabszą, którą powinno się zamknąć w domu, nie dając jej praw do udzielania się w życiu polityczno-społecznym ulegają zanikowi. Czym jest to spowodowane? Zapewne zmusza do tego samo życie, bieg coraz to szybciej zmieniających się wydarzeń. Kobiety podejmują teraz pracę, zarabiają jakże bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach pieniądze. Zyskują równouprawnienie. Jednak, czy poprzez podjęcie pracy, poprzez robienie kariery nie zaniedbują innych, przypisywanych im obowiązków? Każdy w swoim życiu pełni jakaś rolę. Wszyscy różnimy się od siebie. Czy zatem można ogólnikowo określić rolę kobiety we współczesnym świecie?
Kobiety zdobyły prawa, mogą się kształcić, pracować zarabiając pieniądze, brać aktywny udział w życiu społecznym. Zyskały niezależność. Otworzyła się dla nich furtka na świat, kiedy to już nie dbają o to co było za nią... Na scenie karierowej zaczynają dorównywać mężczyznom. Powoli przejmują ich ”obowiązki”, co jeszcze jakiś czas temu byłoby nie do pomyślenia. Jednak czy nie płacą w zamian za pracę zarobkową wysokiej ceny? Przecież tracą w pewnym sensie swoją kobiecość, zanika ich delikatność przybliżając się do zadań mężczyzn....Mają to ‘swoje’ prawo. Daje im to możliwość, a raczej powoduje, że kobiety nie chcą teraz rodzić dzieci, wychowywać ich. Ale przecież mają prawo...
Jak to powiedział Picasso...” Istnieją dwa rodzaje kobiet: boginie i wycieraczki.” Skupmy się na tej drugiej części wypowiedzi tego słynnego malarza. Wycieraczki...cóż możemy przez to rozumieć? Zapewne są to kobiety, które sprzątają, gotują, ogólnie rzecz biorąc, zajmują się ogniskiem domowym. Chyba ta rola kobiet w dzisiejszych czasach nie uległa, zaznaczam nie uległa przedawnieniu. Nadal istnieją takie kobiety dla których zajmowanie się domem to priorytet, zaliczając do niego rodzenie dzieci i ich wychowanie, męża, gospodarstwo.
Gdybyśmy potraktowali kobiety bardziej przedmiotowo, to możemy niektóre z nich uznać za ścisły sektor usług. Jak zapewne się domyślacie chodzi o usługi seksualne.
Wiem, że brzmi to okropnie, aczkolwiek w pewnym stopniu wiąże się to z ich pracą zarobkową.
W dzisiejszych czasach wyobrażając sobie świat uczuć, delikatności i namiętności, prawie zawsze znajdują się w nim kobiety.

Jaką pełnią wtedy rolę? Są one poezją tego świata. Zdecydowanie urozmaicają szarość każdego dnia. „mężczyźni bez kobiet głupieją”. W wielu wypadkach to te piękne istoty są sensem naszego życia. To one pokazują nam jak być czułym, kochanym.

„I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. I błogosławił im Bóg(...)". Podsumowując, gdybyśmy powołali się na te słowa pochodzące z Biblii widzimy, że Bóg stwarzając pierwszych ludzi nie wyróżnił żadnego z nich. Dając życie kobiecie z żebra Adama wskazuje na to, że są oni jednością, że dopiero przy współpracy mogą osiągnąć całość. Obydwie płci postrzegają świat zapewne trochę inaczej. Zwracają uwagę na różne rzeczy. Uważam, że kobieta może zarówno opiekować się domem, zaistnieć w pracy jak i pełnić wiele innych funkcji, które wydają nam się zarezerwowane tylko dla mężczyzn.

<:: by yeyeyelonek ::>


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (7) Brak komentarzy
19.8.2011 (00:12)

mnie zdenerwował ten tekst. Przedmiotowo niech sobie facetów opisuje

2.5.2011 (11:46)

Praca średnia, nie zawiera żadnych informacji, które 'normalny" człowiek nie zna.
Można ją poczytać jedynie w wolnych chwilach

9.3.2011 (13:31)

dzięki za prace przydała się :P