profil

Analiza reklamy zestawu witamin „VIGOR”.

poleca 85% 169 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

1)OPIS REKLAMY
W reklamie przedstawiona jest szczęśliwa rodzina podczas wykonywania swoich codziennych czynności (takich jak np. robienie zakupów) na tle innych ludzi, którzy są szarzy (dosłownie i w przenośni), zdekoncentrowani i zmęczeni.
Główną i najważniejszą postacią tego przekazu reklamowego jest kobieta- matka i żona, dbająca o zdrowy tryb życia, racjonalne odżywianie i korzystny rozwój swojej rodziny. Dlatego związku z tym faktem podaje swoim bliskim kompleksowy zestaw witamin- „Vigor”.

2)ZAPAMIĘTYWALNOŚĆ
Reklama jest średnio zapmiętywalna , głównie przez to, że brakuje w niej piosenki bądź melodii, która „wpadała by w ucho” konsumentowi.

3)ODDZIAŁYWANIE NA ZMYSŁY
Reklama oddziaływuje na zmysł wzroku i słuchu.

4)RODZAJ ODDZIAŁYWANIA NA EMOJE LUB ROZUM
Jest to reklama racjonalna, gdyż przedstawia rzetelne informacje dotyczące działania tego zestawu witamin.

5)PRZESŁANIE REKLAMY
Przesłanie reklamy produktu „Vigor” jest pozytywne, poprzez ukierunkowanie jej w ten sposób , że konsument odbiera ją tak jakby reklamowany środek był rozwiązaniem wszystkich problemów. Matka rodziny, która zakupi „Vigor” a nie inny zestaw witamin odczuwa ,że doskonale dba o zdrowie swojej rodziny przez co staje się nowoczesną, wiedzącą co dla niej najlepsze, kobietą. Uważam, że automatycznie po zakupie tego produktu podniesie się jej samoocena i „urośnie” w oczach osób jej bliskich.

6)MODEL KOMUNIKACJI
Reklama ta jest przykładem modelu komunikacji jednostopniowej, z tego względu, że mamy przedstawiony bezpośredni przekaz od nadawcy (producenta produktu) do odbiorcy (kobiet dbających o swoje rodziny) , a nie jak to jest w modelu komunikacji dwustopniowej , że przedstawiona jest osoba znana , ceniona w danej dziedzinie.

7)PSYCHOLOGICZNE PODSTAWY ODDZIAŁYWANIA REKLAMY
Uważam , że można ten przekaz reklamowy wpisać w schemat DAGMAR (nieświadomość, świadomość, zrozumienie, przekonanie, działanie). Dlatego ,iż jest to reklama środka farmaceutycznego, musi ona zawierać konkretne informacje na temat działania i zastosowania, aby konsument mógł się z nim w pełni zapoznać.

8)GRUPA DOCELOWA
Grupą docelową są kobiety nowoczesne , dbające o zdrowie i prawidłowy rozwój swój i swojej rodziny.

9)OCENA SLOGANU
Slogan reklamowy "Vigoru" brzmi: "Bądź zdrów od stóp do głów".
Jest on, prosty, łatwy do zapamiętania i przy tym świetnie oddaje zastosowanie produktu, który jest proponowany konsumentowi.

10)RODZAJ REKLAMY
Omawiany przekaz reklamowy ma charakter przypominający o produkcie, który jest już raczej znany na naszym rynku. Po częśi napewno jest też promujący z tego względu, że pojawiły się też produkty pod sztandarem tej samej marki przeznaczone także dla osób starszych i dla dzieci.

11)KWESTIA WYBORU NOŚNIKA REKLAMY
Reklama pojawia się w telewizji i z moich obserwacji wynika, iż można ją obejrzeć raczej popołudniami, kiedy to większość ludzi jest już w domu po pracy. Wtedy całyme rodziny np. jedzą wspólnie obiad lub po prostu oglądają telewizję. Reklama , jak już wspomniałam, skierowana jest generalnie do "matki rodziny" i jest to chyba najodpowiedniejszy nośnik dla tego typu reklam. Napewno lepszy , niż reklama prasowa, gdyż w przypadku reklamy telewizyjnej wszystkie konkretne informacje zostają klientowi podane "na tacy", nie musi on czytać zastosowania tego właśnie leku (np. w gazecie) kiedy w telewizji , ktoś mu o tym opowie. Jest to też pewien chwyt, gdyż jak powszechnie wiadomo, człowiek , który właśnie wróicił z pracy na pewno nie myśli o szczegółowym zagłębianiu się w zastosowanie zestawu witamin,dlatego podaje mu się te informacje bezpośrednio , za pomocą przekazu telewizyjnego.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty