profil

"Dziwny jest ten świat ...".

drukuj
satysfakcja 63 % 102 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

"Dziwny jest ten świat " takimi słowami zaczyna się sławny utwór Czesława Niemena , śpiewany przez niego od 1967 roku .Przez 37 lat ludzie wsłuchiwali się w słowa tej piosenki .Co urzekło nas w jej treści :prawda w niej zawarta , czy wokalne wykonanie autora?Moim zdaniem prawdziwe spojrzenie na świat.
Ale czy świat naprawdę jest dziwny? Sądze , że tak . Świat w dużej mierze należy do ludzi , to oni są sprawcami rzeczy zwykłych a jednocześnie dziwnych.

Dowodów na to, iż świat rzeczywiście jest dziwny jest wiele . Część z nich spowodowana jest działalnością człowieka , to właśnie on jest największą dwuznacznością świata - tematem bliskim i dalekim -odbiegającym w coraz większym stopniu od natury. Jako jeden z wielu potomków Matki Natury wyróżnił się w szczególnośći dobrze rozwiniętym rozumem .Różnorodne gatunki zwierząt posiadają wiele odmiennych narządów obronnych. Człowiek dostał tylko dwie ręce i nogi ,które nie do końca gwarantowały mu obronę. Otrzymał on też dobrze rozwinięty mózg, który w pełni za sprawą myślenia pozwolił wykorzystać znajdujące się wokół niego przedmioty .Przez tysiące lat uczył się tworzyć i użytkować rzeczy , które ułatwiłyby mu życie.

Świat sam w sobie również wydaje się dziwny . Przeraża on , a jednocześnie zachwyca swym pięknem i nieustanną zmiennością. Zamieszkują go miliony różnych gatunków zwierząt i roślin a każdy z nich kryje w sobie coś innego. Możemy też zaobserwować wielką różnorodność klimatyczną - od mroźnych biegunów po przez tajgę do gorących pustyń .
Zadziwia nas poprostu wszystkim- pogodą , terenem: górami ,wzniesieniami oceanami i szatą roślinną .Kryje w sobie wiele zagdek i zadaje nam ludziom wiele pytań , na które odpowiedzi szukamy od zawsze.

Mamy już człowieka i świat. Zwróćmy więc uwagę na wydarzenia dziejące się na nim , na nieustannie trwające wojny , potyczki międzyludzkie. Jaki jest więc sens wojen skoro giną miliony niewinnych ?
Przytoczmy tu przykład II wojny światowej , w której głównym zagadnieniem była nienawiść do drugiego człowieka , za jego wygląd lub pochodzenie. Coraz to nowsze bronie ,maszyny a także technologia wykorzystywane są przeciw innym ludziom .W dzisiejszych czasach zapominamy o innych możliwościach rozwiązywania problemu - używamy wyłącznie przemocy.

Ludzie bez skrupułów mordują , okradają i zdradzają bliskich , czerpiąc z tego szmatławe korzyści.Święty Jan Chryzostom- biskup Konstantynopola w latach 345-407 opisał wojne następującymi słowami:

"Konflikty i wojny wybuchają dlatego , że niektórzy starają się przywłaszczyć sobie to , co należy do wszystkich , jak gdyby natura mogła oburzać się tam , gdzie człowiek tak głupimi słowami jak <<moje>> , <<twoje>>,wprowadza podział tam , gdzie Bóg ustanowił jedność ".

Na podstawie powyżej zebranych przeze mnie argumentów uważam,że świat jest bardzo dzwiny.Jest wielką zagadką. Nikt nie wie co przyniesie nam jutro i co będzie za nastepne 1000 lat.To wsyztsko zależy tylko i wyłącznie od człowieka.


Made by Małgosia S.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
28.5.2011 (14:50)

to jest ściągniete z innej strony!!

18.9.2007 (20:46)

bardzo dobre wypracowanie dostałem z tego 5 i babka powiedziala ze to najlepsza praca w szkole daje 6

Gramatyka i formy wypowiedzi