profil

Charakterystyka Ignacego Rzeckiego.

drukuj
satysfakcja 58 % 346 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ignacy Rzecki jest typem romantyka, którego pozytywizm w swym programie odrzuca. Bohater ten w młodości walczył „za wolność naszą i waszą” na Węgrzech, czyny takie są charakterystyczne dla bohaterów romantyzmu. A także jego wręcz mesjanistyczna wiara w dynastie Napoleonidów, która jakoby powróci i przywróci ład na świecie, świadczą o anachronizmie tej postaci. Rzecki był patriotą, ale takim który już w jego czasie wyszedł z mody. Nawet jego sposób ubierania był z poprzedniej epoki, przez te cechy uchodził on nieraz za dziwaka. W rzeczy samej był postacią poniekąd humorystyczną.

Bohater ten był bardzo niechętny zmianą, świadczy o tym między innymi to że przeprowadził się do mieszkania identycznie to poprzdniego umeblowanego. Był on uczciwy, co kontrastuje z nieuczciwością nowych właścicieli sklepu. Ignacy Rzecki był człowiekiem wiernym swojej pracy subiekta, w której spędził sumiennie i pracowicie większość swojego życia. Jest on wierny również przyjaźni ze Stanisławem Wokulskim, jako że był starym kawalerem czuł do niego niemal że ojcowską miłość. Starał się dla niego czynić co w jego mniemaniu było najlepsze. Przykładem tego było swatanie Wokulskiego z panią Stawską, w której sam się podkochiwał.

Ignacego Rzeckiego można określić krótko jako człowieka nie pasującego do epoki w której przyszło mu żyć, noszącego wciąż ideały z lat jego młodości.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (7) Brak komentarzy
6.4.2011 (19:36)

Praca ok..ale wątpię czy czytałeś ja ze zrozumieniem pewne braki widać.

4.4.2011 (17:47)

w liczbie pojedynczej to by wyglądało tak :" bohater ten był bardzo niechętny ZMIANIE"...

23.3.2011 (20:57)

Czasem krytyka jest słuszna...

1.3.2011 (15:38)

Błędy ortograficzne.... ludzie... słowniki istnieją!
"Bohater ten był bardzo niechętny zmianą,(...)":
w liczbie mnogiej się pisze "zmianom", a "zmianą" - to jest forma w liczbie pojedynczej.

8.10.2007 (20:52)

Najlepiej jest kogoś krytykować!Napiszcie jakis tekst a ja go wtedy ocenie,zobaczymy czy będziecie wtedy tacy mądrzy.Ja oceniam ten tekst jako przyzwoity

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.