profil

Czym jest dla Ciebie Ojczyzna

drukuj
satysfakcja 85 % 1448 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ojczyzna to kraj dzieciństwa, miejsce urodzin. Ojczyzna może być dla każdego człowieka czymś innym. Dla jednego może to być wspomnienie rodzinnego domu, a dla innego przywiązanie do języka. Kto inny może też uważać ze ojczyzna to naród, albo nawet pewien krąg kulturowy.
Dla mnie ojczyzna to miejsce na ziemi, gdzie się urodziłam, wychowałam, gdzie czuje się bezpieczna. Zawsze mogę tu wrócić i zostanę przyjęta z otwartymi rękoma. Tu mieszkali moi przodkowie - pradziad, dziadek a teraz ja i moja cała rodzina. Ojczyzna to też kultura, według której byłam wychowywana, przekazywana z pokolenia na pokolenie, tworzona przez lata.
Każdy człowiek powinien być świadomym, czym jest dla niego ojczyzna. Powinien ja szanować i nie wstydzić się jej. Ojczyzna jest bardzo ważna, ponieważ to ona dała nam dom i wychowanie. Musimy być patriotami wobec naszej ojczyzny. Powinniśmy o nią dbać i troszczyć się o jej dalszy rozwój. Ja czuje się patriotką i pragnę wszystkiego, co najlepsze dla mojej ojczyzny.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (42) Brak komentarzy
11.1.2012 (15:49)

dzięki przydało się.

25.9.2011 (14:15)

Dziękuję za pomoc ale ta praca jest beznnadziejna . ; C lool . żal . pl tą pracę pisało dziecko z I kl . ??

10.9.2011 (11:11)

fajnie napisane ale moja pani od polskiego przeszukuje neta z pracami domowymi na ten temat co nam zadała,więc pewnie ten też już widziała,więc nie skorzystam ale ciekawie napisane.

8.9.2011 (15:03)

mi to raczej nie pomoże pani sprawdzi na jakiej stronie to znalazłam

7.9.2011 (19:48)

Dziękuje moja praca domowa jest odrobiona.

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.