profil

Napisz list do kolegi z rosji i opisz czym dla Ciebie jest Polska

drukuj
satysfakcja 47 % 148 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Mam na imię Magda i jestem Polką. Na wstępie mego listu chciałabym Cię bardzo serdecznie pozdrowić i wyjaśnić Ci skąd taki dziwny list z innego kraju, a więc Iwanie znalazłam Twój adres w gazecie, prosiłeś żeby ktoś z Polski napisał do Ciebie list i opisał w nim swój kraj, więc postanowiłam to zrobić. Mam nadzieję, że moje „wypociny” spodobają Ci się i dowiesz się w nim co nieco o Polsce.
Polska to moja ojczyzna, w której się wychowałam, i uczyłam już od najmłodszych lat. Jest to kraj warty bliższego poznania, gdyż jego historia jest bardzo piękna, aczkolwiek ciężka. Wiele wydarzeń z historii Polski jest ważna jedynie dla jej mieszkańców, ale niektóre wydarzenia, a jest ich sporo miały wydźwięk międzynarodowy, dlatego chcę przedstawić Ci fragment Naszej historii, myślę, że dla Ciebie nieznanej. Wielu moich kolegów i koleżanek nie przywiązuje do tego uwagi, że tylu ludzi zginęło tylko dlatego by Polska mogła istnieć. Według mnie pierwsza i druga wojna światowa powinny być świadectwem dla każdego Polaka. W końcu tylu ludzi walczyło o to, byśmy nie żyli w niewoli okupantów. Każdy patriota powinien znać historię swojego kraju. Niestety w dzisiejszych czasach niewielu ludzi poświęciło by życie dla ojczyzny, ponieważ prawie każdy młody człowiek myśli tylko o sobie.
Urodziłam się w Polsce i wiem, że chciałabym tu umrzeć. Przecież to właśnie tu dorastałam, przezywałam swoje pierwsze wzloty i upadki. To tu postawiłam pierwsze kroki, wypowiedziałam pierwsze słowa, doświadczyłam pięknych sakramentów takich jak chrzest, pierwsza komunia święta, bierzmowanie. Są to niezapomniane chwile w życiu każdego człowieka, dlatego Polska zawsze będzie w mojej pamięci.
Mój kraj jest również bardzo ciekawie położony geograficznie. Na północy znajduje się morze bałtyckie, natomiast na południu góry, dzięki czemu każdy może spędzać wolny czas według swoich upodobań. W końcu nie każdy jest miłośnikiem wylegiwania się na plaży, wielu ludzi preferuje aktywne spędzanie czasu, dlatego wolą spacerować po polskich szczytach. W Polsce dzięki bardzo szerokiej historii znajduje się wiele ciekawych zabytków, dzięki którym możemy dowiedzieć się więcej o naszych przodkach. Dla miłośników przyrody dostępne są parki narodowe oraz krajobrazowe, dzięki którym możemy poszerzać naszą wiedzę w zakresie biologii oraz geografii.


Polacy są wolnymi ludźmi. W Naszym państwie każdy może decydować za siebie. Panuje tu ustrój demokratyczny, czyli każdy ma prawo głosu. Wszyscy ludzie są równi w świetle prawa, nie ma rozgraniczeń na tych, którzy są lżej lub też ostrzej karani. Panuje tutaj również tolerancja religijna, dzięki czemu ludzie innych wyznań nie są prześladowani. Młodzi ludzie nie muszą się ukrywać, by się uczyć. Każdy ma prawo do poszerzania swoich horyzontów. Nie powstydziłabym się nawet stwierdzić, że kraj nasz poszukuje do pracy coraz bardziej wykształconych umysłów.
W swoim myśleniu wyróżniam dwie najważniejsze rzeczy, z których jestem dumna. Po pierwsze, że Polska przetrwała pomimo wielu wojen i bitew. Po drugie dlatego, że ta ziemia „urodziła” tak wielu wybitnych ludzi jak naprzykład Jan Paweł II. Wierze w to, że moje państwo jeszcze długo utrzyma się na mapie i mam nadzieje, że wielu ludzi doceni to czym jest Polska.
Mam nadzieje, że spodobał Ci się mój list. Wierze, że uda nam się utrzymać dalszą korespondencję, a po jakimś czasie zdołasz odwiedzić moje państwo i poznać je nie tylko teoretycznie ale również w praktyce. Myślę, że spodobało by Ci się tutaj. Czekam na Twoją odpowiedź. Liczę na to, że i Ty opiszesz mi po krótce swój kraj.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy
28.2.2010 (19:04)

mnie się podoba ;]

19.11.2008 (14:52)

Po 1. nie ma odniesienia do osoby, np Drogi...; Kochany... tak jak to w liście powinno być :)

Po 2. Bardzo fajna praca xD

11.9.2008 (19:11)

Bardzo fajna praca ;)

Gramatyka i formy wypowiedzi