profil

życiorys Jana Pawła II

drukuj
satysfakcja 68 % 231 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Karol Wojtyła (Jan Paweł II)urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach ochrzczono go 20 czerwca 1920r....W czasie chrztu nadano mu imiona Karol oraz Józef.
Karol Wojtyła ukończył szkolę podstawową w 1929.Jesienią 1942 roku ojciec święty wstąpił do Krakowskiego Seminarium duchownego, natomiast pracę kapłańską rozpoczął w parafii Niegowić koło Bochni w 1948
14 Kwietnia 1929 Karolowi zmarła MAMA- Emilia SAM MIAŁ WTEDY 9 LAT.pierwszą MSZE PRYMICYJNĄ ODPRAWIŁ W KAPLICY NA WAWELU .Brat Karola Wojtyły o imieniu Edmunt zmarł w 1932 roku zarażony w szpitalu szkarlatyną wówczas Karol miał 12 lat. Pierwszą w swoim życiu podróż zagraniczną Karol Wojtyła odbył do Rzymu, w celu dalszych studiów teologicznych na Uniwersytecie Angelicu i tam otrzymał doktorat (po dwóch latach).
16 października 1978 Karol Wojtyła przyjął imię Jan Paweł II na cześć papieży Jana VI oraz Jana I. Ojciec Karola z zawodu był wojskowym natomiast pracował w Leitmant, z tego powodu Karol Wojtyła chrzczony był przez wojskowego kapelana.
W 1978 roku papież napisał pierwszą encyklikę noszącą tytuł "Rechemper hommis". Flaga papieska ma kolory biały i żółty. W Watykanie papież sprawuje swą władzę. Ojciec Święty w 1994 roku 13 grudnia napisał "List do dzieci". Rodzaj duszpasterstwa jakim zajmował się Karol Wojtyła w parafii świętego Floriana to konferencje duszpasterskie dla studentów.W 1967 roku 29 maja Karol Wojtyła został kardynałem. W 1979 roku Jan Paweł II odbył swoją pierwszą pielgrzymkę do Polski. Pierwszy dzień młodzieży 1984 rok natomiast miasto w jakim papież po raz pierwszy brał w nim udział to Rzym. Siostra Karola Wojtyły zmarła w 1929 roku.
an Paweł II 27 grudnia 1983 roku odwiedził zamachowce w więzieniu. Letnia rezydencja papieża znajduje się w Castel Gandolfo. Jan Paweł II leczony był w klinice Gamelli. Tytuł pracy doktorskiej Jana Pawła II to "Doktryna według Świętego Jana od krzyża".

Najczęściej używany przez Karola Wojtyłę pseudonim literacki to Andrzej Juwień. Karol Wojtyła miał 38 lat kiedy został biskupem


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: życiorys_jana_pawła_ii.doc
(0) Brak komentarzy