profil

Przemówienie na studniówkę dla rodzica

drukuj
satysfakcja 86 % 90 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W imieniu rodziców, tych oto młodych ludzi, stojących tu przed nami również chciałabym gorąco przywitać wszystkich zebranych gości. Motywowana sytuacją i pełnioną rolą pragnę powiedzieć kilka słów.

Mijają już trzy szkolne lata od momentu, gdy większość z tych młodych ludzi przekroczyła progi Liceum Ogólnokształcącego w ........ Trzy jakże długie i jakże krótkie lata. Okres wytężonej pracy nauczycieli, wzlotów i upadków naszych dzieci, chwil szczęścia i radości, czasem smutku czy żalu.
Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele. Powierzając na tę parę lat nasze dzieci państwa opiece, niewątpliwie większość z nas – rodziców - robiła to z niepewnością i obawą czy dokonuje dobrego wyboru, czy poradzą sobie państwo z ich niesfornymi charakterami, buntowniczą naturą w momentach niezdecydowania: „czy być już dorosłym, czy jeszcze cieszyć się z bycia dzieckiem”. Dzisiaj wiemy, że nasze, rodziców obawy okazały się niepotrzebne.
Pragnę serdecznie podziękować Dyrekcji i nauczycielom szkoły za te lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Dziękuję wychowawczyni za opiekę nad klasą, cierpliwość i wyrozumiałość w stosunku do naszych dzieci. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły.
Tak. Coś się zaczyna i coś się kończy. Wszystko ma gdzieś swój początek i zbiega się w jakimś punkcie. Nauka w liceum dla naszych dzieci już niedługo się zakończy. Za około 100 dni przystąpią do egzaminu maturalnego, egzaminu dojrzałości. Dzisiejszego natomiast wieczoru i dzisiejszej nocy czeka je jednak ten wyjątkowy, Studniówkowy Bal.
Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego licealisty. To impreza oczekiwana przez maturzystów z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem. Pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć szkoły średniej.
Chciałabym życzyć naszym dzieciom, aby okazały dzisiaj postawę godną doniosłości tego Balu Studniówkowego. Jednocześnie życzę wszystkim tu obecnym wesołej i dobrej zabawy. Oby miłe wspomnienia dzisiejszego wieczoru mogli państwo zachować przynajmniej do następnej Studniówki tej szkoły, a nasze dzieci by tę Studniówkę i całą naukę mile wspominały przez resztę swojego życia.
Dziękuję


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
13.1.2012 (13:24)

dziekuje za to przemówienie w imieniu rodziców. jastem mamą maturzysty i jutro przemawiam na balu studniówkowym.napewno skorzystam z tego przemówienia. pozdrawiam

Typ pracy