profil

Charakterystyka Tomka Wilmowskiego.

drukuj
satysfakcja 71 % 461 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Głównym bohaterem powieści Pt..: ”Tomek w krainie kangurów” jest 13 letni Tomek Wilmowski. Mieszka on w Warszawie razem ze swoją rodziną: wujkiem, ciocią i rodzeństwem ciotecznym.
Tomek był dobrze zbudowanym, eleganckim blondynem. W książce nie posiadamy jednak za wiele informacji na temat jego wyglądu zewnętrznego.
Bohater był miły, optymistyczny.” Może nie będzie tak źle. Najważniejsze to nie tracić ducha – szepną Tomek, ściskając łokieć przyjaciela.” Postać była zdolna, mądra i spostrzegawcza. Bohater szybko uczył się nowych umiejętności np. jazda konna. Jego stosunek do innych ludzi był życzliwy, otwarty, ciepły. Tomek potrafił okazywać szacunek innym ludzi nawet, jeśli nie przepadał za nimi. Postać była wymagająca wobec siebie, obowiązkowa, pracowita, odpowiedzialna i sądzę, że właśnie to sprawiało, że szybko się uczył. Tomek lubił geografię i przyrodę. Oba przedmioty były jego ulubionymi w szkole. Dlatego właśnie był wrażliwy na piękno przyrody.
Moim zdaniem ta postać była bardzo pozytywna. Tomek dobrze się uczył, posiadał dużą wiedzę i różne umiejętności. Ten bohater zaimponował mi. Chcę naśladować jego zachowanie.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (32) Brak komentarzy
23.11.2011 (19:26)

Witam! Przepraszam z góry za spamowanie, ale to dla mnie jedyna możliwośc "reklamy". Wszystkich miłośników serii o Tomku Wilmowskim zapraszam na Tomkopedię – wolną encyklopedię książek Alfreda Szklarskiego. Na razie jest to zdechła strona z kilkoma artykułami zerżniętymi z Wikipedii, ale trwają prace nad rozbudową. Dlatego proszę – jeśli macie wolny czas, wpadnijcie czasem i coś napiszcie. Jest naprawdę sporo do zrobienia, każdy edytor się liczy. Pozdrawiam!

5.6.2011 (18:15)

on ma 14 lat !

25.5.2011 (18:28)

Niezalogowany, 2 dni temu (17:02) Odpowiedź Dobre 1 Słabe 0
tomek ma 14 lat!!

23.5.2011 (17:02)

tomek ma 14 lat!!

22.5.2011 (15:15)

ja nie przeczytałem a wiem więcej i to że on miał 14 lat !



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.