profil

Charakterystyka Pestki Ubyszówny z powieści "Ten obcy".

drukuj
satysfakcja 78 % 1332 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pestka Ubyszówna

Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.
Była bardzo ładna i wysportowana. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania. Trochę samolubna, lubiła się chwalić , cieszyło ją to ,że jest podziwiana wśród kolegów. Była pewna siebie, wesoła i radosna, gadatliwa. Nie dostrzegała nastrojów swojej przyjaciółki. Zaradna, opanowana, niekiedy zachowywała się niczym chłopak. Bardzo ambitna, nie godziła się z porażkami. Umiała dotrzymać tajemnicy Zenka, co spowodowało kłótnię z mamą. Miała dobre kontakty z ludźmi. Z pewnością można nazywać ją bohaterką pozytywną.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (23) Brak komentarzy
28.10.2014 (11:07)

a michał radzwan to jest dupal!!!!

11.12.2011 (15:27)

Dzięki, przydało się ! ! !

12.10.2011 (19:01)

na lasowke troszeczke za mało!~!!!!!!!!

12.10.2011 (18:50)

Spoko przydało mi się na polaka;d

12.10.2011 (16:57)

Sam jesteś glutem gluciaku !!



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.