profil

Zajęcia relaksacyjne

drukuj
satysfakcja 85 % 32 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

Relaksacja poranna ( Szyszko-Bogusz 3/)
Dzieci leżą bardzo wygodnie na plecach ( przy spokojnej muzyce np.Ennio Moricone) Wychowawca.."...Proszę odetchnąć dwa razy głębiej, a potem już oddychać swobodnie,nie myśleć o oddechu.." Relaksacja poranna ( Szyszko-Bogusz3/) Leżę wygodnie, bardzo wygodnie, zamykam oczy ,rozluźniam wszystkie mięśnie.Oddycham lekko, równo i spokojnie. Nie myślę o niczym,odczuwam spokój, głęboki spokój, zagłębiam się w ciszę, w łagodną ciszę. Rozluźniam mięśnie prawej ręki,prawa ręka staje się ciężka, bardzo ciężka nie mogę jej unieść. Oddycham lekko, równo i spokojnie.Rozluźniam mięśnie lewej ręki ręka staje się ciężka, bardzo ciężka ,nie mogę jej unieść. Oddycham lekko, równo i spokojnie .Rozluźniam mięśnie prawej nogi, noga staje się ciężka, coraz cięższa, jest już taka ciężka ,że nie mogę jej unieść. Oddycham lekko, równo i spokojnie.Rozluźniam mięśnie lewej nogi, noga staje się ciężka, coraz cięższa, jest już taka ciężka ,że nie mogę jej unieść.Oddycham lekko, równo i spokojnie..Rozluźniam mięśnie szyi,twarzy i całej głowy. Głowa spoczywa spokojnie,zupełnie bezwładnie, staje się ciężka, coraz cięższa, jest już taka ciężka ,że mie mogę jej unieść.Całe ciało jest bezwładne i przyjemnie odprężone, odczuwam spokój, głęboki spokój i wewnętrzną ciaszę.Oddycham lekko, równo i spokojnie.Ciepło przepływa przez moja prawa rękę, z każdą chwila czuje je wyraźniej .Ręka jest coraz cieplejsza. Ciepło przepływa przez moją lewą rękę, z każdą chwilą czuje je wyraźniej, ręka jest coraz cieplejsza.Ciepło przepływa przez moją lewą nogę, z każdą chwilą czuje je wyraźniej, noga jest coraz cieplejsza.Ciepło przepływa przez moją prawą nogę, z każdą chwilą czuje je wyraźniej, noga jest coraz cieplejsza. Z rąk ciepło przesuwa się na klatkę piersiową. Z nóg w kierunku brzucha. Ciepło ogarnia całe moje ciało. Moje ciało jest jak w ciepłej kapieli,czuje odprężenie, czuję wielki spokój wewnętrzny.
B - zakończenie Ten spokój pozostanie we mnie, daje mi on siłę i pewność siebie. Teraz czuję się jak po przebudzeniu ze zdrowego,krzepiącego snu Uczucie bezwładu powoli ustępuje i znika. Otwieram oczy, mam uczucie świeżości i rześkości. Jest mi lekko, jest mi dobrze.
Lub w formie Ćwiczenia oddechowe -G.S.Everly 4/
Faza I . Przyjmij wygodną pozycję. Połóż lewą rękę(dłonią do na górnej części brzucha( umieść lewą dłoń na swoim pępku).Teraz umieść prawą dłoń tak ,żeby spoczywała wygodnie na twojej lewej ręce.Twoje oczy mogą pozostać otwarte (łatwiej jest przeprowadzić zajęcia z zamkniętymi oczami.- ogranicza to dopływ bodźców zewnętrznych i łatwiej się skupić dziecku- przyp.M.R.)
Faza -II Wyobraź sobie pusty termofor czy gumowy worek znajdujący się wewnątrz ciała pod punktem, na którym spoczywają twoje dłonie. Rozpocznij wdech.

Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: zajęcia_relaksacyjne.doc
(0) Brak komentarzy
Typ pracy