profil

/

Zadania Prace

Najdłuższa rzeka świata Nil czy Amazonka

drukuj
satysfakcja 82 % 1440 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Nil 6695km Amazonka 7025km

Dotychczas za najdłuższą rzekę świata uchodził Nil ? 6695 kilometrów. Z kolei największą rzeką była Amazonka, zajmując miejsce tuż za Nilem. Wszystko wskazuje na to, że zamienią się miejscami. Według najnowszych rezultatów badań Amazonka ma o 105 kilometrów więcej ? 6800.
Odkryte właśnie źródło Amazonki znajduje się na południu Peru, a nie jak przypuszczano wcześniej na północy tego kraju. Znajduje się na wysokości 5 tysięcy metrów n.p.m, na górze Mismi.

Odkrycie nie zostało jeszcze potwierdzone przez świat nauki. Tak czy inaczej Nil spadnie na drugie miejsce w rankingu najdłuższych rzek świata.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
10.10.2011 (16:17)

Amazonka czy Dunaj???

6.4.2011 (16:58)

Amazonka nie dość, że dłuższa, to na dodatek ma większe koryto i odcinek długości nilu - 1km - będzie miał mniej wody niż 1km amazonki

28.3.2011 (16:21)

Amazonka jest najdłuższa sprawdzałam ;*

20.3.2011 (16:45)

Wiadomo, że Amazonka :*

9.3.2011 (13:06)

Założę się , że Amazonka jest dłuższa :)

Typ pracy


Zadania z Geografii
MIECKIE0 rozwiązanych zadań
Geografia 19 pkt 18.12.2014 (22:43)

PROSZE PODAJCIE MI ZADANIE Z GEOGRAFI <CZYTAMY MAPE> O ADANIA 1 DO 4 BARDO MI JEST TO POTRZEBNE NA JUTRO :(

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (20:22)

Porównaj warunki klimatyczne w Polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych " (  REFERAT)!!!...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (18:03)

Porównaj warunki klimatyczne w polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych "

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

rudaruda1230 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 18.12.2014 (17:51)

Różnica między rolnictwem Niemiec a Nigerii?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

maamonaa0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 17.12.2014 (19:15)

Na podstawie wlasnych obserwacji scharakteryzuj asortyment tluszczow zwierzecych znajdujacych sie w obrocie towarowym.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.