profil

Jak napisać opis sytuacji?

drukuj
satysfakcja 80 % 947 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opis sytuacji- powinien uwzględniać jej miejsce oraz czas, uczestniczące w niej osoby, ich zachowania. Można do tego dodać informacje, jakie znaczenie miała ta sytuacja, w przebiegu jakichś zdarzeń, czym została spowodowana itp.

Słownictwo dynamizujące akcje:
wtem, nagle, niespodziewanie, nieoczekiwanie, raptem, w pewnej chwili, w pewnym momencie, ni z tąd ni z owąd, z nienacka, błyskawicznie, szybko, po chwili.

Kompozycja opisu sytuacji:
1. Wstęp- wprowadzenie akcji w sytuacje, zagajenie.
2. Rozwinięcie:
a) przedstawienie zdarzenia głównego,
b) przedstawienie zdarzeń towarzyszących.
3. Zakończenie- podsumowanie, refleksja.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (10) Brak komentarzy
7.7.2011 (13:55)

jak chcesz coś dodawać to dodawaj to bez błędów nie z tąd tylko stąd, nie z owąd tylko zowąd, nie z nienacka tylko znienacka. Słownik ortograficzny się kłania! Takie proste słowa napisać z bykami śmiechu warte.

8.5.2011 (09:03)

suuuuper mam 6:)

8.5.2011 (09:00)

bosko dziaaaa*** przydalo sie:)

3.5.2011 (16:14)

Prosze o jakis przykład

9.4.2011 (15:25)

jednym słowem tandeta. brakuje mi takich szczegółów.
7/10 ; d

Gramatyka i formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.