profil

Opis obrazu "Portret małżonków Arnolfinich" Jana van Eyck'a.

drukuj
satysfakcja 72 % 517 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opis obrazu "Portret małżonków Arnolfinich" Jana van Eyck'a

Na pierwszym planie tego obrazu widać dwoje małżonków. Kobieta jast bardzo młoda i jest w ciąży. Ubrana jest w zieloną suknię na wzór burgundzki. Na głowie ma białe jedwabno-koronkowe okrycie głowy.Prawą rękę trzyma na dłoni jej małżonka. Lewą dłoń trzyma na brzuchu co oznacza, że ojcem dziecka jest stojący koło niej mężczyzna. U stóp kobiety stoi mały, o długiej, brązowej sierści pies. Koło kobiety stoi jej mąż, który ubrany jest w marszczony brązowy płaszcz obszyty futrem. Mężczyzna ma około trzydziestu lat. Ma na głowie duży, czarny kapelusz. Prawą rękę ma uniesioną, a lewą trzyma dłoń swojej małżonki. Tuż za nimi znajduje się duże, czerwone łóżko z baldachimem. Na suficie wisi piękny, złoty żyrandol. Z tyłu na ścianie wisi małe, okrągłe lustro, w którym bardzo dokładnie namalowane jest odbicie całej sytuacji przedstawionej na obrazie. Po lewej stronie znajduje się okno, natomiast pod nim stoi szafka, która przysłonięta jest płaszczem mężczyzny. Na szafce leżą owoce, najprawdopodobniej jabłka. W lewym rogu tego obrazu leżą klapki i znajduje się tam okno, ktorego nie widać, ponieważ z tamtąd wydobywa się światło. Za nogami kobiety leży ciemny dywan we wzory. Kolorystyka tego obrazu jest ciemna, ale oświeca ją światło wychodzące z okien. Na tym obrazie są bardzo pospolite rysy, realistyczne i nieupiększone przez artystę. Postaci są spokojne i skupione.
Uważam, że obraz jest bardzo ciekawy, ponieważ jest realistyczny. Artysta, który malował ten obraz musiał być bardzo wybitnym malarzem z tego względu, że jego jest bardzo szczegółowy i są podkreślone najważniejsze elementy.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (27) Brak komentarzy
18.6.2013 (21:40)

praca beznadziejna brak opisania symboliki + zerowa wiedza na temat obrazu "kobieta jest w ciąży" jak nie masz pojęcia to nie pisz prac bo potem to idioci przepisują i dostają jedynki.

10.12.2011 (13:45)

Nawet, nawet...niewiele poprawek i będzie OK..;PP

26.11.2011 (15:21)

po drobnych przeróbkach jest dobrze

17.11.2011 (18:38)

moja nauczycielka mowi ze ta kobieta jest w ciazy !

16.11.2011 (21:06)

W Twojej pracy występują liczne powtórzenia i błędy językowe. Współczuję temu, kto robi kopiuj - wklej i oddaje ją do oceny.

Sztuka i kultura


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.