profil

Charakterystyka Tomka Sawyera.

drukuj
satysfakcja 78 % 2356 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Tomek Sawyer jest głównym bohaterem książki Twaina Marka, pt.: ?Przygody Tomka Sawyera?. Chłopiec ma około 13 lat i mieszka razem z ciocią Polly oraz przyrodnim bratem Sidem mieszkał w Ameryce w małym miasteczku zwanym St. Petersburg nad rzeką Missisipi.

Tomek jest niezbyt wysokim chłopcem z czarnymi włosami. Na co dzień chodzi ubrany jak większość chłopców, ale ma też inne ubranie, które wolno mu nosić tylko w niedzielę
?Mary wyjęła z szafy ubranie, które Tomek od dwóch lat mógł nosić tylko w niedzielę ? nazywało się po prostu ?drugim ubraniem?, co pozwalało wnioskować o zamożności jego garderoby?.

Tomek cechował się zdolnością do wiernej przyjaźni oraz odwagą. Chłopiec był także serdeczny i szlachetny (gdy wystąpił w obronie Muffa Pottera, lub gdy przynosił mu różne drobiazgi do więzienia). Niestety, Tomek miał też wady, takie jak chodzenie na wagary, czy kłamliwość. Łobuz miał zawsze swoje zdanie. Chłopiec zajmował się robieniem kawałów, różnych psot itp. Przebywa w różnych miejscach z przyjaciółmi, poszukując nowych przygód. Również bywał w domu z ciocią i Sidem, którego nie za bardzo lubił. Wobec innych jest koleżeński i miły. Przyjaciołom raczej nie robi dowcipów. Najczęściej oszukiwał ciocię Polly.

Moim zdaniem Tomek nie jest osobą godną do naśladowania, ponieważ posiada wiele negatywnych cach. Jednak potrafi być dobrym człowiekiem. Myślę, że gdybym go poznał, to moglibyśmy zostać przyjaciółmi.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (24) Brak komentarzy
19.2.2012 (13:53)

dzienki za prace domową cegiełka będzie zadowolona

5.2.2012 (11:01)

Bardzo dobra charakterystyka, no i tak jak poprzedniczka lub poprzednik po co te znaki zapytania ?
Mam nadzieje że twoje inne prace będą tak samo dobre albo lepsze ! ! ! =)

26.1.2012 (13:13)

Super praca, ale po co te znaki zapytania w wypracowaniu?

15.12.2011 (19:59)

dzięki bardzo mi się przydało dostałem ocenę 5 świetna praca ale on ma bląd włosy ale tak to super praca jeszcze raz dziękuje za skorzystanie :)

17.11.2011 (18:37)

Tomek ma Blond loki... ale tak to praca jest swietna



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.