profil

"Mały Książę" świat dorosłych a świat wartości dziecka.

drukuj
satysfakcja 49 % 49 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Świat dorosłych, a świat wartości dziecka.

Książka „Mały Książę” jest opowieścią dydaktyczną.
Poucza nas :
- w życiu należy kierować się sercem
- przyjaźń i miłość są najważniejszymi wartościami („Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, dobrze widzi się tylko sercem”)
- nie należy być próżnym, nie patrzeć na świat przez pryzmat materialnych korzyści
- nie wolno ulegać nałogom
- trzeba szanować przyjaźń
- być odpowiedzialnym
- wykształcić w sobie postawę altruistyczną.
- należy akceptować wady i zalety każdego człowieka

ALTRUIZM- gotowość poświęcenia interesów osobistych dla spraw ogółu.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
27.3.2007 (16:39)

Przykro mi ale to tylko kilka informacji. "Mały Książę" to wielka książka, nie wolno jej tak streszczać. Bo efekt widzimy powyżej...
A tak przy okazji: w życiu nie sięgnęłabym po "Małego Księcia" po przeczytaniu powyższej wyliczanki...

27.7.2006 (14:24)

Temat wogole nie klei sie z trescia

27.7.2006 (14:14)

co wy gadacie to dobra praca b e j i e

27.7.2006 (14:12)

ALE SIE NAPISAłEŚ/AŚ!! NIE MA CO. POPIERAM PONIŻSZE ZDANIE ŻE "NIEKTÓRZY ŻYJĄ TYM SERWISEM". JA ZACHWILE PISZE WYPRACOWANIE WSZKOLE I CO?? I NICO. PROSZĘ O WYKASOWANIE TEGO "dZIEŁA" Z SERWISU ;-)

27.7.2006 (14:12)

To chyba nie jest praca na temat.... no ale.... nie wazne... ;] Wg. mnie bez sensu!



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.