profil

"Kłamstwo ma krótkie nogi" - rozprawka

drukuj
satysfakcja 67 % 282 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W życiu ucznia i dorosłego człowieka zdarzaja sie sytuacje, że posługujemy się kłamstwem. Postaram się udowodnić, że kłamstwo ma któtkie nogi.
Po pierwsze, wiemy o tym, że prędziej czy później wszystko wyjdzie na jaw. Gdy człowiek kłamie, jest zdenerwowany, jego głos łamie sie. Po pewnym czasie tracimy pewność siebie.
Z kolei trzeba powiedzieć o tym, że gdy ludzie mówia nieprawdę, tracą wiarygodność i zaufanie swoich przyjaciół. Oni również nie będą z tobą szczerzy. Możemy starcić ich przyjażń. Zaczną krążyć o tobie niepochlebne opinie i wkrótce wszyscy będą cię traktować z pogardą.
Następnym argumentem jest problem dotyczący naszego sumienia. Po pewnym czasie zaczniemy odczuwac strach przed odkryciem prawdy przez innych. Dołączają sie do tego bezsenności i ogólnie złe samopoczucie.
Jestem przekonany, że powyższe argumenty przekonuja nas o słuszności postawionej tezy. Nie warto kłamać, bo lepsza najgorsza prawda niż najlepsze kłamstwo.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
22.9.2011 (19:29)

bardzo mi się podoba. Krótko i na temat ^ ;dd
O to mi własnie chodziło ! ;DD ..

2.3.2011 (20:49)

dobra praca :D przydała mi się bardzo :P

19.4.2009 (13:46)

może i ta praca nie jest napisana wg zasad pisania rozprawki, ale argumenty bardzo mi się podobają. krótko, zwięźle i na temat.

6.4.2009 (18:38)

marna ta twoja rozprawka.... ale chociaz cos napisales i musze ci powiedziec, ze chetnie skorzystam z twoich przykladow w moim zadaniu domowym... ale ogolnie jakby ktos to oddal nauczycielowi to marne 2 by dostal. Chcoiaz z drugiej strony z palcem w dupie kazdy to moze sobie sam rozwinac (jak ja np. zrobie) :D

9.2.2009 (20:58)

łoooomatko
praca dopuszczająca jak dla mnie:
krótka, schematyczna, taka jakby odklepana, nie ma podanych przykładów literackich ( ato bardzo mile widziane w rozprawkach)
nawet akapitów nie ma to jest praca na poziomie czwarto klasisty nieststy ..:((

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.