profil

Pestka Ubyszówna charakterystyka bohaterki powieści "Ten obcy".

drukuj
satysfakcja 74 % 246 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

"Z tą osobą chciałbym się zaprzyjaźnić"
(Warto tyle napisać, ponieważ moja pani powiedziała np. "Trzynaście zdań to za mało" :) .Uszanujcie moją prace)

1.Opisuję Pestkę Ubyszównę postać literacką z lektury "Ten Obcy". Ma około dwunastu lat i nie ma rodzeństwa. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej ,która chodzi z nią do klasy. Mieszka w Olszynach z mamą, a jej ojciec prawdopodobnie przebywa za granicą.

2.Chłopcy mówią o niej"chłpczyca"dlatego ,że lubiła sie bić i wspinać po drzewach. Pestka była ładną dziewczynką o szarych oczach i ciemnych włosach. Była wysportowana i miała ładną figurę.
Zawsze uśmiechnięta i radosna.

3. Pewna siebie ,rozgadana optymistka. Uparcie dążyła do wyznaczonego celu. Była ufna, przykładem jest pożyczenie Julkowi swojego zegarka. Zazdrosciła Uli, że to nie ją wybrał Zenek. Była przebojowa, przyjacielska i roztrzepana. Zachowywała się jak chłopak i lubiła się bić. Była uczciwą i uczynną dziewczynką.

4.Moim zdaniem Pestka moze budzić najwięcej sympatii spośród bohaterów powieści, głównie dzięki swojemu optymizmowi.Polubiłam ją, gdyż była niezwykle przyjacielska a jednocześnie potrafiła twardo walczyc o swoją racje.Pestka stanowi świetny materiał na przyjaciółkę bo dla dobra swoich bliskich była gotowa stawić czoło wszelkim wyzwanią.

1.Przedstawienie postaci.
2..Wygląd i umiejętności.
3.Zachowanie i charakter.
4.Moja ocena postaci.

AutorAutorka :
Weronika Hirsekorn.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy
13.11.2011 (09:38)

DZIENKI 5 może być dzienkowa

8.11.2011 (17:03)

Trochę takie sobie ale ostatecznie morze być ;|

20.2.2011 (11:58)

Mnie jedno w mojej książce denerwuje ,że autorka nie opisała jak wygląda "ładna " co to ma znaczyć tyle ,że jest ładna to każdy wie , ale opis bardzo ładny podobał mi się .

26.11.2009 (15:51)

Dobre napisała to Ula nie mieszkała w Olszynach tylko w warszawie;p

8.2.2009 (15:30)

U mnie w lekturze piusało ,że mieszkała i kiedy omawialiśmy ją ,wszyscy to potwierdzili.



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.