profil

Napisz przemówienie na dowolny temat

drukuj
satysfakcja 65 % 493 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Drodzy koledzy, uczniowie klasy 1a,zgromadzeni w tej sali ?dzisiaj mam was zamiar przekonać do tego, że sport jest sposobem na szczęśliwe życie.
Można zadać sobie pytanie czy sport jest wart wielkich poświęceń? Co sprawia, że sportowcy z zapałem wylewają litry potu na treningach? Do czego oni dążą?
Bez zastanowienia mogę rzec, że jest to warte wszelkich poświęceń. Sportowiec, aby osiągnąć sukces już od najmłodszych lat poświęca się jakiejś dyscyplinie, aby w przyszłości dojść do zamierzonego celu. W dzieciństwie, zamiast spędzać czas na wesołych, beztroskich zabawach z rówieśnikami, chodzą na treningi i jeżdżą na kolejne zawody. I ktoś mógłby zapytać-jaki jest w tym sens? Co powoduje ze potrafią zrezygnować z przyjemności? Odpowiedź jest bardzo prosta. Robią to, ponieważ to kochają, poświęcają się, bo wierzą, że w przyszłości osiągną sukces i z uporem dążą do zrealizowania swoich marzeń. I tak nie tylko jest w dzieciństwie, również w młodości i dorosłości, sportowcy wyrzekają się wielu rzeczy dla swojej pasja, jaką jest sport.
W zawodowym sporcie wiele poświęceń dotyczy rozstań z rodziną i przyjaciółmi na skutek wyjazdów na mecze, turnieje czy zgrupowania. Jednak najbliżsi sportowca wiedzą jak ważny jest dla niego sport i wszystko, co jest z nim związane, kibicują mu i wierzą, że osiągnie sukces. A chwile, które spędzają razem są niezapomniane i bardzo szczęśliwe. To jest tak jak z dzieckiem, które z niecierpliwością i utęsknieniem czeka na mamę, która musiała wyjechać na parę dni. Moment, w którym wróci jest bardzo szczęśliwa. Dziecko odczuwa większą radość z tej chwili, niż kiedy przebywa z rodzicami przez cały czas.
Dla zawodowców sport jest nie tylko pasją, ale również pracą. W życiu czasami jest tak, że ludzie są wykształceni, kończą kolejne kursy, jednak nie mogą podjąć pracy, jaką by chcieli, ponieważ nie ma miejsc w firmach i zakładach. I co się wtedy dzieje? Po długich poszukiwaniach, zmęczeni i znudzeni, podejmują pierwszą lepszą pracę, aby mieć, z czego żyć. Jednak ich to nie cieszy, robią to, bo nie maja innego wyjścia. Natomiast sportowcy robią to, co kochają, ta praca sprawi im wielka radość i satysfakcje. W spocie początki są trudne, kiedy trenowanie przynosi również zwątpienia i słabości. Mogę się tu posłużyć przykładem jednej z dyscyplin, jaka jest siatkówka. Jest to trudna do opanowania dyscyplina sportowa. Wielu ludzi na początku swojej przygody z siatkówką doznaje rozczarowań, gdy mimo wielu wykonywanych ćwiczeń piłka nie leci tam gdzie by się chciało. I przychodzi taka chwila, która jest jedną z piękniejszych chwil w sporcie. Nagle wszystko zaczyna wychodzić. Piłka leci w zamierzone miejsce, zagrywka przechodzi wreszcie przez siatkę czy po ataku piłka trafia w boisko przeciwnika. Jest to chwila, w której wzrasta wiara we własne możliwości i w osiągniecie sukcesów.

Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
12.11.2009 (15:58)

dajcie przemówienie o kocie i że trzeba sie dobrze nim opiekowac i co rzeba dawac do jedzenia itd.

20.9.2009 (17:10)

podobnie jak poprzednikowi mi także bardzo podoba sie ta praca chociaż tytuł mnie troche zmylił;] praca świetna i temat dla mnie super! Wielkie dzięki!

14.3.2009 (13:33)

Zaje***** praca dzieki!!!

Gramatyka i formy wypowiedzi