profil

Charakterystyka Nel Rawlison.

drukuj
satysfakcja 63 % 1716 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Nel Rawlison była jedną z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt.,,W pustyni i w puszczy".
Podczas toczenia się akcji powieści Nel była ośmioletnią angielką. Jej matka zmarła, gdy Nel miała osiem lat. Była córką pana Rawlisona i przyjaciółką Stasia Tarkowskiego. Nel była delikatną osóbką o zielonkowatych oczach. Miała jasne włosy. Kochała zwierzęta. Podczas porwania okazało się że Nel była chorobliwą osobą. Nel była wysoka jak na swój wiek. Już na początku powieści Nel była niedoceniona. Przez cały czas Nel była zasłaniana Stasiem i uważana za małe dziecko. Była towarzyska.Była bardzo opiekuńcza. Na pustyni udowodniła swoją odwagę. Gdy Nel i Staś wraz z ojcami wyjechali pod namioty , dziewczynka od ojca Stasia dostała pięknego , wielkiego psa. Nazwała go Saba- co oznacza Lew. Podczas porwania Nel zachorowała na febrę. Na szczęście podróż zakończyła się powodzeniem.
Gdy Nel dorosła ożeniła się ze Stasiem. Została z Nim w Anglii , aż do śmierci swego ojca, a potem wróciła do polski . Na samym końcu książki Nel wraz ze swym mężem zwiedziła jeszcze raz wszystkie te miejsca przez , które przejeżdżała podczas porwania.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (36) Brak komentarzy
18.1.2016 (19:42)

zielonkowatych? oczach tego radze nie spisywać...napewno dostaniecie 2 i przy okazji zielonkawych* :3

18.1.2016 (19:09)

i jeszcze coś wiedziano już wcześniej , że Nel była chorowita a nie podczas porwania...Nel była mała i drobna...masz powturzenia jak np.była Nel masz pszecież tyle słów np.dziewczynka,Nel,Była,ona itp.

18.1.2016 (19:01)

Jej matka zmarła gdy Nel miała 3 lata nie pisz jak nie wiesz...

8.3.2017 (19:30)

adiszu48 Wybacz wielki bład sora wiki705. W kilku wersjach ksiegi jest napisane że jak miała 3 lata a w kilku po porodzie sora.

8.3.2017 (19:22)

adiszu48 Lepiej sieć cicho jest w książce informacja że mama Nel umarła po porodzie dziewczynki.