profil

Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze" - test.

drukuj
satysfakcja 76 % 401 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Test - Stary człowiek i morze.

Przeczytaj uważnie zdania i zakreśl przy nich odpowiedz "tak" lub "nie" w zależności od tego, czy zdania są zgodne z treścią opowiadania, czy też nie.

1. Santiago nie miał żadnego przyjaciela. TAK/NIE
2. Akcja opowiadania toczy sie na Kubie TAK/NIE
3. Santiago miał starą motorówkę. TAK/NIE
4. Santiago zajmował się kiedyś łowieniem żółwi TAK/NIE
5. Właściciel restauracji posyłał staremu rybakowi jedzenie. TAK/NIE
6. Żółwie morskie żywią się meduzami. TAK/NIE
7. W czasie samotnych rejsów Santiago słuchał radia. TAK/NIE
8. Santiago żywił się surowymi rybami. TAK/NIE
9. Ryba, którą Santiago złowił była większa od jego łódki. TAK/NIE
10. Santiago siłował się kiedyś na rękę i był niepokonany. TAK/NIE
11. Rybak zjadł dwie latajace ryby, które znajdowały się w żołądku delfina. TAK/NIE
12. Rybak zabił marlina za pomocą harpuna. TAK/NIE
13. Santiago żywił się krewetkami. TAK/NIE
14. Rybę złowioną przez Santiago pożarły delfiny. TAK/NIE
15. Santiago leczył rany na rękach, mocząc je w słonej wodzie. TAK/NIE

Opowiedzi: 1,3,7,14 - NIE , 2,4,5,6,8,9,10,11,12,13,15 - TAK


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne tematy:
Ernest Hemingway Stary człowiek i morze test Pytania z lektury Stary człowiek i morze Pytania dotyczące lektury Stary człowiek i morze Sprawdzian z Stary człowiek i morze Test z Stary człowiek i morze Santiago nie miał żadnego przyjaciela Akcja opowiadania toczy sie na Kubie Santiago miał starą motorówkę Santiago zajmował się kiedyś łowieniem żółwi WSZYSTKIE
Komentarze (10) Brak komentarzy
29.9.2011 (19:09)

Dzięki ;) My też to mieliśmy xD

15.5.2011 (17:35)

a ja muszę napisać sprawozdanie z lektury zamiast testu :(

12.5.2011 (18:04)

HAHA DZIĘKUJE !!! właśnie ten sprawdzian dała nam nauczycielka :p

7.2.2011 (19:04)

tam masz odpowiedzi

3.2.2011 (22:02)

w 11 on zjadł te ryby czy nie?????

mam wątpliwosci

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.