Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Dwudziestego szóstego listopada, dwotysięcznego siódmego roku w Chorzowie odbył się mecz Polska-Belgia. Celem tego spotkania było wejście naszej reprezentacji do finałów mistrzostw Europy w dwutysięcznym ósmym roku. Nasza jedenastka przeciwko jedenastce Belgów. Ko wygra mecz?
Po chaotycznym początku w czterdziestej czwartej minucie spotkania, po błędzie obrońców, nasz reprezentant Euzebiusz Smolarek- Ebi- grający z numerem siódmym pokonał belgijskiego brankarza i ze spokojem skierował piłkę w światło bramki. W drugiej połowie nasz trener- Leo Benhater- doknał pierwszej zmiany z murawyzszedł Wojciech Łobodziński, a na jego miejsce z numerem szesnastym na boisko wkroczył Jakub Błaszczykowski. W siedemdzesiątej szóstej minucie padła druga, a zarazem ostatnia bramka w tym meczu. Po strzale Jacka Krzynówka grającegoz numerem ósmym, piłka odbiła się od bramki, która dobił Ebi Smolarek. W osiemdziesiątj minucie z boiska zszedł Ebi Smolarek, nagrodzony milionem braw kibiców.
W jego miejsce wszedł Kamil Kłosowski, grający z numerem piątym. Mecz zakończył się wygraną Polski 2:0. Ebi Smolarek zakończył eliminacje z dorobkiem ośmiu bramek. I zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej