profil

Sokrates powiedział: „Wiem, że nic nie wiem”. Na czym według Ciebie polega prawdziwa mądrość?

drukuj
satysfakcja 79 % 660 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Sokrates był greckim filozofem, który żył na przełomie V i VI wieku p.n.e. jego sławne słowa „wiem, że nic nie wiem” oznaczają świadomość, że jeśli czegoś nie wiem, to znaczy, że posiadam wiedzę o własnej niewiedzy. Sokrates wychodził z założenia, że wiedza jest największą i najcenniejszą cnotą. Zakładał, że jeśli wiem – posiadam wiedzę o tym , co jest dobre, a co złe, to nie mogę czynić źle. Wiedza według Sokratesa jest gwarantem moralnego i etycznego postępowania.
Zgadzam się z tezą Sokratesa, że prawdziwa mądrość daje nam umiejętność rozróżniania dobra od zła, lecz nie jest gwarancją, że wybierzemy słuszną drogę – dobre czyny.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
12.10.2011 (17:02)

Może w takiej sytuacji jak piszesz nie ma wyboru

3.8.2011 (10:45)

Ja bym to dodatkowo zinterpretowała, iż im więcej zgłębiamy tajniki wiedzy, tym większą mamy świadomość, jak o wielkiej ilości rzeczy nie mamy jeszcze pojęcia.

Racja. Ja im wiecej wiem tym ... mniej wiem

hahahaha!

9.6.2011 (00:32)

Podyskutował bym z opinią twórcy, że nie ma gwarancji, iż wybieramy słuszną drogę, od tego jest sumienie- mam nadzieje że jeszcze ktoś z was wie co to znaczy
a tak by the way to mamy to zadane na jutro na polaka i o ile nasza pani z polaka nie wejdzie na tą stronę to praca się bardzo przydała:D

6.3.2011 (01:21)

Ja bym to dodatkowo zinterpretowała, iż im więcej zgłębiamy tajniki wiedzy, tym większą mamy świadomość, jak o wielkiej ilości rzeczy nie mamy jeszcze pojęcia.

20.10.2009 (16:27)

właśnie o to mi chodziło!!!Dzięki!Praca jest fajna:krótka i na temat.Ale mogłabyś to jeszcze rozwinąć :)))

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.