profil

Opis obrazu Vincenta van Gogha pt. "Dwanaście słoneczników w wazonie" "Słoneczniki"

drukuj
satysfakcja 85 % 2564 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opis obrazu Vincenta van Gogha pt. "Dwanaście słoneczników w wazonie"

Obraz "Słoneczniki" jest najbardziej znanym dziełem holenderskiego malarza -Vincenta van Gogha. Namalowany został w sierpniu 1888roku na południu Francji. Jest częścią serii obrazów zawierających motyw słoneczników.

Obraz ten przedstawia dwanaście słoneczników w wazonie na tle błękitnej ściany. Pojemnik z kwiatami stoi na stole w samym centrum dzieła. Słoneczniki mają powykręcane łodygi. Są złożone w bukiet. Główki kwiatów można by porównać do małych słoneczek, które rozświetlają życie każdemu człowiekowi. W całym obrazie przeważają barwy ciepłe. Szczególnie dużo jest odcieni żółci. Został tu uzyty również kontrast - zimna ściana i jaskrawe, promieniste kwiaty. Słoneczniki te są płomienne, a wręcz rozżażone. Vincent van Gogh w tym obrazie, jak również w całej ich serii zastosował technike malarską, która polega na nakładaniu na siebie farby.

Moim zdaniem jest to jedno z najpiękniejszych dzieł, jakie kiedykolwiek powstało. Uważam tak, ponieważ nie znalazłam w tym obrazie ani trochę chłodu. Patrząc na "Słoneczniki" przypomina mi się lato, gwar, zabawa i tętniące życie.

Od siebie:
Pisałam to na prośbę siostry z podstawówki. Mam nadzieję, że się przyda.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (42) Brak komentarzy
26.11.2016 (18:12)

dzięki zmienie tylko troszke i dodam pare "ubogich słów,, jak mówi moja nauczycielka i jednoczesinie wychowawczyni i będzie dobrze

9.1.2012 (20:41)

trochę krótko ale praca się przydała trzeba tylko dodać coś od siebie i jest cool ;D
THX pozdro :D

9.11.2011 (17:26)

Dzięki bardzo dostaniesz łapke w góre

Typ pracy