profil

Czy warto czytać książki ?

poleca 85% 114 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze
Kamienie na szaniec

Czy warto czytać książki? Myślę, że to pytanie nie powinno sprwić większych problemów, a wyczerpanie tego zagadnienia jest praktycznie nie możliwe.
Mam nadzieję, że ilość oraz wartość argumentów, które zbiorę będzie wystarczająca, by przekonać każdego, że czytając książki zyskujemy coś bezcennego na całe życie.
Po pierwsze czytając rozwijamy swoją wyobraźnię, co jest szczególnie istotne u dzieci.
Naukowcy udowodnili, że ci z rodziców, którzy czytali swoim pociechom od najmłodszych lat mieli,
w poźniejszych latach, mniej kłopotów wychowawczych.
Dzieci, którym czytano chętniej nawiązują kontakty z rówieśnikami.
Są bardziej otwarte, aktywniejsze, kreatywniejsze, a co najważnijesze ich zasób słów jest ogromny, co ułatwia im komunikację i wyrażenie swoich poglądów. Nauka nie stanowi dla nich problemów lecz traktują ją jak pasję.
Moim zdaniem książka jest w naszych czasach niedoceniana.
W dobie przenośnych odtwarzaczy mp3, komuterów i wszechobecnej elektroniki, sztuka czytania jest pomijana. Młodzi ludzie nie czytając, nie rozwijają się wewnętrznie. Zapominają bądź wcale nie chcą poznać swojej historii, zatracając swoje korzenie.
Jestem przekonany, że książka jest jednym z największych wynalazków, ponieważ daje możliwość poszerzania wiedzy czytającego, a właśnie możliwość uczenia się tak wyróżnia człowieka. Nie wychodząc z domu można odwiedzać kraje, poznać kulturę, obyczaje, religię.
Książka daje możliwość pojęcia skomplikowanych praw fizyki, zrozumienie budowy przyrody, poznanie fanny i flory, poszerzenie choryzontów. Na kartkach książki, można przenieść się w wymyśliony świat przyszłości, bądź przeszłości. Chodź ciężko książce konkurować z telewizorem to musimy pamiętać, że oglądając filmy fantastyczne oglądamy wizję reżysera, scenarzysty itp. ,
a czytając mamy unikalną możliwość stworzenia własnej fantazji. To my kierujemy świat o którym czytamy.
Przede wszystkim jednak książki są pomnikiem naszych przodków.
Czytając oddajemy im cześć. Szczególnie miejsce w pamięci zajmuje powieść " Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Na stronach utworu utrwalone zostało poświęcenie, patryjotyzm, bohaterstwo oraz ogromna siła i wola przetrwania. Chociaż wydarzenia przedstawione przez autora, są dla współczesnej młodzieży odległe, to pamiętajmy, że Alek, Rudy, Zośka tak jak my, mieli marzenia. Tak jak my kochali i chcieli być kochani,a my tak jak oni powinniśmy ducha by walczyć.
Warto czytać. Nauka, wyobraźnia i wiedza to nasz skarb. Od nas samych zależy jak wartościowi jesteśmy. Czytając inwestujemy w siebie i swoją przyszłość.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty